$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Jawor

Funkcjonalne i piękne schody są na wagę złota. Dlatego wybór odpowiedniego modelu czy spełniającego standardy materiału potrafi zająć dużo czasu. Oczywiście lepiej uprościć poszukiwania i zdecydować się na profesjonalnego producenta. Jawor to miasto, w którym schody wykonane wedle najnowszych trendów i przy użyciu dobrych jakościowo materiałów otrzymać można dzięki pomocy firmy Domański. Zachęcamy do przyjrzenia się temu, co mamy do zaoferowania.

Schody drewniane w Jaworze – ponadczasowe piękno

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 1Szczególną wagę przykłada się do materiału, jaki ma zostać wykorzystywany przy produkcji. Możliwości jest kilka. To przede wszystkim metal, beton oraz drewno. Dwa pierwsze wymienione materiały są cenione za wytrzymałość, więc stanowią doskonałą bazę dla stopni umieszczanych na zewnątrz budynku. We wnętrzu domu czy kilkupoziomowego apartamentu lepiej postawić na tradycyjne, sprawdzone rozwiązanie, jakim są schody drewniane. Jawor to jaskrawy przykład tego, jak klasyka wciąż może zaskakiwać swoją wszechstronnością, plastycznością i wyglądem.

Skąd taka popularność drewna? Wynika to z jego naturalnych walorów. Warto zwrócić uwagę na jego powierzchnię. Jest ona przyjemna w dotyku, ponieważ łatwo przyjmuje temperaturę otoczenia. Drewniane wykończenie zapewnia też elegancki wygląd. W porównaniu do zimnego, połyskliwego metalu różnice widać gołym okiem.

Do tego dochodzi uniwersalność zastosowania. Na myśl przychodzą domy w stylu skandynawskim, rustykalnym czy klasycznym. A je można uznać za oczywiste miejsce montażu drewnianych schodów w Jaworze. Równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych, glamour, vintage czy eklektycznych. Wystarczy dobry projekt, wpasowujące się w tło dodatki oraz wybór właściwego modelu.

Z firmą Domański staje się to bardzo łatwe, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie w branży, które pozwala nam znaleźć najtrafniejsze dla danego miejsca rozwiązania.

Popularne modele schodów w Jaworze

Istnieje kilka cieszących się szczególnym zainteresowaniem modeli. Wśród nich prym wiodą jednobiegowe oraz wielobiegowe. Pierwsze z nich wyróżniają się prostą konstrukcją, a więc też łatwym montażem i niskim kosztem wykonania. Dwubiegowe czy trójbiegowe są z kolei wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ mają spoczniki, czyli specjalny stopień do przystanięcia podczas wchodzenia czy schodzenia. To zdecydowanie najpopularniejsze schody w Jaworze.

Pokrewne rozwiązania określa się mianem łamanych. Również posiadają spocznik, lecz pozostawiają wąski otwór w stropie. Ponadto mają więcej stopni w porównaniu do jednobiegowych, co ma duży wpływ na komfort wchodzenia.

Dość ciekawym modelem są drewniane schody zabiegowe. W ich przypadku rolę spocznika przejmują stopnie o zróżnicowanych wymiarach. U dołu i u góry zachowują one regularne kształty, lecz pośrodku potrafią się wydłużać oraz skracać, aby dopasować się do wymogów konstrukcyjnych. Nie należą do najwygodniejszych, ale rekompensują to zajmowaniem mniejszej powierzchni.

Zabiegowe mogą nieco przypominać kręcone, choć różnicę oczywiście łatwo wychwycić. Tego typu schody w Jaworznie stają się coraz popularniejsze ze względu na unikatowy wygląd. Niektóre modele kręcone a wręcz zamontować samodzielnie z uwagi na ich lekkość oraz modułową budowę. Mowa przy tym o produktach seryjnych, a więc niekoniecznie sprawdzających się w każdym domu.

Warto jeszcze wspomnieć o produktach wachlarzowych. Są najbardziej okazałe i cechują się wysokim poziomem estetyki, choć nie wszędzie pasują.

Jak dobrać drewniane schody w Jaworze?

Który projekt wybrać? Wiele zależy nie tylko od osobistych preferencji, ale też dostępnego miejsca. Niewielkie domy muszą oszczędzać przestrzeń, dlatego wielobiegowe czy zabiegowe, a zwłaszcza kręcone oraz spiralne drewniane schody w Jaworznie stanowią doskonały wybór. Dzięki nim a znacznie lepiej zagospodarowuje się wnętrze, a ciekawy projekt z pewnością będzie stanowić wizytówkę pomieszczenia.

Jeśli metraż nie stanowi żadnego problemu, to a zdecydować się na modele wachlarzowe, łamane i jednobiegowe. Zazwyczaj są bardzo długie, a ich stopnie mogą być szersze, co szczególnie docenią osoby starsze oraz borykające się z problemami ruchowymi. Poza tym pod jednobiegowymi da się w niektórych przypadkach umieścić pomieszczenie gospodarcze.

Schody w Jaworze na zamówienie

Wszystkie wspomniane modele konstrukcji a zrealizować z pomocą firmy Domański. Nasi specjaliści zajmą się zarówno projektem, jak i produkcją schodów, a następnie ich montażem u klienta. Kompleksowa obsługa jest tym, czego poszukują mieszkańcy Jawora. Cieszymy się, że możemy sprostać tym wymaganiom.

Wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z nami w tej sprawie. Podczas rozmowy ustalimy szczegóły współpracy, zbierzemy potrzebne informacje dotyczące domu, zaproponujemy konkretne rozwiązania i przygotujemy wycenę. To gwarancja tego, że schody w Jaworze spełnią wszelkie oczekiwania.

Gwarantujemy wykonanie na najwyższym możliwym poziomie. Dowodem naszego zaangażowania oraz doświadczenia są dotychczasowe realizacje przeprowadzone na terenie miasta.