$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Jędrzejów

Gdy myślimy o domach piętrowych, jednym z pierwszych elementów wyposażenia, jakie przychodzą nam do głowy, są z pewnością schody. Bez tej konstrukcji nie byłoby możliwe przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi poziomami. Dlatego warto dokładnie przemyśleć taką inwestycję, biorąc pod uwagę swoje potrzeby, możliwości finansowe, a także uwarunkowania przestrzenne budowanego domu.

Taka konstrukcja zajmuje dość dużo miejsca, więc staje się łatwo zauważalnym składnikiem wnętrza. Z tego względu powinniśmy skupić się nie tylko na praktycznych właściwościach schodów, ale także ich wyglądzie. Funkcję dekoracyjną mogą pełnić np. schody wykonane z drewna.

Schody drewniane Jędrzejów

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 42W mieście takim, jak Jędrzejów schody drewniane to rozwiązanie o długiej tradycji, jednak wciąż bardzo popularne. Drewno okazuje się po prostu bardzo uniwersalnym materiałem, który w dodatku łączy wiele pożądanych cech. Jest zarazem trwały, jak i łatwy w obróbce. Surowiec pozyskiwany z drzew może przybierać najróżniejsze kształty, co pozwala tworzyć z niego niebanalne konstrukcje, z krętymi stopniami czy zdobionymi balustradami. Bez przeszkód daje się go łączyć z innymi materiałami, jak metal lub szkło, co oznacza niemal nieograniczone możliwości dla projektantów. Jednocześnie, wybierając odpowiednio twardy gatunek drewna, możemy być pewni, że schody zachowają pełną funkcjonalność oraz doskonały wygląd nawet po latach intensywnej eksploatacji. Właściwa impregnacja spowolni proces zużywania się stopni. Gdy jednak po pewnym czasie pojawią się przetarcia, pęknięcia, ubytki czy inne ślady użytkowania, da się to wszystko niewielkim kosztem naprawić.

Drewniane schody – największa ozdoba domu

Mówiąc o zaletach drewna, nie wolno zapomnieć o jego niezwykłym wyglądzie: naturalnym i bardzo eleganckim, który w dodatku pasuje do każdej aranżacji. Kluczem do sukcesu jest dokonanie właściwego wyboru w kwestii gatunku drewna. Jasne schody z jesionu, buku czy niektórych odmian dębu idealnie sprawdzą się w nowoczesnych, bardziej minimalistycznych wnętrzach, nadając wrażenia lekkości i przestronności. Ciemniejsze odcienie dębu, a także orzech lub wenge pasują przede wszystkim do klasycznych wnętrz, a ich barwa czyni przestrzeń wokół bardziej przytulną. Wiele zależy też oczywiście od estetycznych upodobań inwestora. Jeżeli chcemy, aby drewniane schody jak najlepiej spełniały nasze wymagania względem wyglądu czy funkcjonalności, najlepszą opcją jest indywidualna realizacja na wymiar. W kwestii firm projektujących i wykonujących schody Jędrzejów może zaoferować usługi doświadczonej marki Domański.