$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Kluczbork

Konstrukcja tego rodzaju, co schody, zajmuje dużo przestrzeni. Ponadto często znajduje się w reprezentatywnym miejscu domu, w pobliżu wejścia lub w salonie. Z tego względu znaczenie ma nie tylko ich funkcjonalność, ale także wygląd. Odpowiednio zaprojektowane schody mogą stać się ozdobą Twojego domu.

Wystarczy znaleźć doświadczonego producenta, który zajmie się projektem, wykonaniem oraz montażem. W kwestii takiej, jak drewniane schody Kluczbork może skorzystać z oferty renomowanej firmy Domański.

Schody drewniane Kluczbork

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 61Dlaczego właściwie schody z drewna? To uniwersalny materiał, który doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu, począwszy od klasycznych aranżacji po nowoczesne style. Idealnie uzupełnia się z innymi elementami wyposażenia z drewna, by wymienić tylko podłogi, meble, drzwi czy stolarkę okienną. Warunkiem uzyskania spójnej aranżacji jest właściwe dobranie gatunku drewna pod względem kolorystycznym. Świetnie sprawdza się np. połączenie ciemniejszych schodów, drzwi o zbliżonej barwie oraz jaśniejszej podłogi. Decyzja zależeć będzie, oczywiście, od indywidualnych upodobań. Wybór jest naprawdę duży, nawet jeśli ograniczyć go tylko do najtwardszych rodzajów drewna, które nadają się do produkcji schodów. To szeroka paleta odcieni beżu i brązu, a jeśli dodamy do tego egzotyczne gatunki – także czerwieni lub czerni. Nie mniej istotna kwestia to kształt schodów. Dysponując dużą ilością miejsca, można pozwolić sobie na kręte lub łamane schody, wykonane według niepowtarzalnego projektu. W ograniczonej przestrzeni najlepiej sprawdza się proste konstrukcje jednobiegowe lub z dwoma równoległymi biegami.

Schody z drewna od producenta

Naturalne drewno dodaje wnętrzom elegancji, jest przyjemne w dotyku i bardzo trwałe. Ta ostatnia zaleta odgrywa bardzo duże znaczenie w przypadku często eksploatowanej konstrukcji. W domach kilkukondygnacyjnych schody są wielokrotnie używane w ciągu dnia do przemieszczania się między piętrami. Oznacza to, że są narażone na ścieranie, zarysowanie, a nawet pęknięcia. Wybór odpowiednio twardego drewna oraz właściwie wykonana impregnacja pozwalają uniknąć szybkiego wystąpienia takich uszkodzeń. Raz na kilka lat wystarczy wykonać proste prace konserwacyjne, dzięki którym schody będą przez cale dziesięciolecia zachwycać nieustannie swoim wyglądem. Zależy to jednak także od innych czynników, niezależnych od domowników. Duże znaczenie ma oczywiście jakość materiału, ale też sam  projekt oraz fachowe wykonanie montażu. Dlatego najlepiej poszukać firmy, która kompleksowo zajmie się realizacją wszystkich etapów. Mieszkańcy Kluczborka mogą skorzystać z naszych usług.