$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Kołobrzeg

Niezbędnym elementem każdego domu wielokondygnacyjnego są schody. Dzięki tej konstrukcji możliwe jest przemieszczanie się pomiędzy piętrami. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by poza pełnieniem swojej użytkowej roli, stały się także elegancką ozdobą domu. Wiele zależy od wyboru odpowiedniego rozwiązania. W kwestii takiej, jak schody Kołobrzeg należy do miast, gdzie coraz większym zainteresowaniem cieszą się drewniane konstrukcje wykonane na wymiar.

Drewno jako surowiec budowlany jest znany ludzkości od niepamiętnych czasów. Jednak także obecnie, w czasach tańszych, stosunkowo solidnych i coraz lepiej imitujących naturalne drewno zamienników, jego popularność nie maleje. Wynika to z licznych zalet, których nie da się zastąpić. Drewno to niezwykle elegancki, przyjemny w dotyku oraz wytrzymały materiał. Wykonane z niego schody nawet po wielu dekadach codziennej eksploatacji mogą zachwycać swoim wyglądem i zachowywać pełną funkcjonalność.

Schody drewniane Kołobrzeg

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 233

Do produkcji schodów używa się twardych gatunków drewna, które wykazują dużą odporność na wszelkiego rodzaju przetarcia, zarysowania oraz pęknięcia. Wystarczy je odpowiednio zaimpregnować, a następnie co jakiś czas wykonywać proste prace związane z konserwacją, celem uzupełnienia drobnych ubytków, co pozwoli przedłużyć ich eksploatację i utrzymać pierwotny wygląd. Jednocześnie nawet najtwardsze gatunki drewna okazują się stosunkowo łatwe w obróbce. W praktyce oznacza to tyle, że można nadać im dowolny kształt. W połączeniu z mnogością barw i odcieni drewna, a także wzorów usłojenia, pozwala to na tworzenie całkowicie niepowtarzalnych konstrukcji. Każde schody drewniane na wymiar są jedyne w swoim rodzaju. Doświadczony projektant nie tylko spełni oczekiwania inwestorów, ale także maksymalnie wykorzysta uwarunkowania przestrzenne.

Decyzja o tym, jaki kształt przyjmą schody, często jest wymuszona dostępnym miejscem. W długich, lecz wąskich pomieszczeniach zmieszczą się jedynie proste konstrukcje jednobiegowe, natomiast im więcej dostępnej przestrzeni, tym bardziej nietypowy kształt mogą przyjąć. W reprezentacyjnych częściach domu, np. salonie lub dużym holu, doskonale sprawdzą się schody kręte, nazywane także spiralnymi. Warto pamiętać, że drewno to uniwersalny materiał, który sprawdzi się w każdej aranżacji, niezależnie od stylu wnętrzarskiego. Jeżeli są Państwo zdecydowani na schody drewniane Kołobrzeg to miasto, w którym można skorzystać z usług renomowanej marki Domański. Jesteśmy doświadczonym producentem schodów z drewna na wymiar.