$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Kościerzyna

Budynki składające się z więcej niż jednej kondygnacji wymagają konstrukcji, która umożliwi przemieszczanie się między piętrami. Schody stanowią zatem nieodłączny element wyposażenia. Tak oczywisty, że często nie poświęcamy mu tyle uwagi, ile powinniśmy.

Od wyboru materiału czy samej konstrukcji zależy funkcjonalność, trwałość oraz estetyka schodów. Czemu nie uczynić z tego elementu głównej ozdoby domu, która nawet po latach intensywnej eksploatacji będzie zachwycać swoim wyglądem? To możliwe, jeśli zdecydujemy się na schody z drewna.

Schody drewniane Kościerzyna

Surowiec pozyskiwany z różnych gatunków drzew jest wykorzystywany przez ludzkość od niepamiętnych czasów. Wpłynęła na to jego powszechność, łatwość w obróbce, a także odporność na różne czynniki. Obecnie, w czasach dostępności wielu alternatywnych rozwiązań, drewno stało się swego rodzaju luksusem. Pomimo tego wciąż cieszy się dużą popularnością, gdyż żadne zamienniki nie dorównują jego właściwościom estetycznym i użytkowym. Drewniane schody to przede wszystkim niepowtarzalny, naturalny wygląd oraz przyjemnie ciepła powierzchnia. Pamiętać trzeba jednak o wyborze odpowiedniego gatunku drewna. Niektóre kompletnie się do tego nie nadają, ponieważ są zbyt miękkie. Poziom twardości różni się także w przypadku tych powszechnie stosowanych surowców, co wpływa na szybkość powstawania ubytków oraz przetarć. Regularna konserwacja pozwoli jednak skutecznie ukryć ślady użytkowania i przywrócić pierwotny wygląd. Decyzja o gatunku surowca zależy także od naszych preferencji estetycznych. Ich kolorystyka jest bardzo zróżnicowana, od bieli, przez niezliczone odcienie brązu i beżu, aż po czerń oraz mniej typowe barwy.Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 21

Eleganckie schody z drewna

Powinniśmy także przemyśleć kształt schodów. Drewno to materiał twardy, ale bardzo plastyczny, a przy współczesnej technologii obróbki można nadać dowolną formę poszczególnym elementom, jak stopnie czy barierka. Proste schody jednobiegowe to rozwiązanie stosowane w długich i wąskich pomieszczeniach, jak przedpokój. Taka konstrukcja nie musi być jednak nudna. Zdobienia poręczy nadadzą niepowtarzalnego wyglądu. Można też połączyć drewno ze szklanymi lub metalowymi elementami. Jeszcze większe możliwości personalizacji stwarzają schody dwubiegowe, a zwłaszcza kręte. W przypadku tych ostatnich należy jednak wziąć pod uwagę, że ich pokonywanie może być problematyczne dla osób starszych i schorowanych. Nie da się jednak ukryć, że takie schody wspaniale się prezentują, szczególnie w salonie. Jeżeli interesują Państwa wykonane na wymiar schody, Kościerzyna to miasto, gdzie działa doświadczony producent Domański. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.