$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody kręcone Rzeszów – świetnie rozwiązanie dla małych wnętrz

Schody kręcone mają swój niepowtarzalny urok. Ich niebanalna estetyka idzie w parze z funkcjonalnością. W przypadku schodów kręconych udaje się znacznie ograniczyć ilość zajmowanej przestrzeni. Mieszkańcy wielu miast, w tym Rzeszowa, dostrzegają praktyczne korzyści z łączenia poszczególnych kondygnacji za pomocą drewnianych schodów kręconych. Czy jednak rozwiązanie to może zastosować do każdego rodzaju wnętrza? Co przemawia za montażem schodów z wysokogatunkowego drewna, które zastępują inne opcje materiałowe?

Schody kręcone – najważniejsze zalety

Trudno zaprzeczyć atrakcyjności wizualnej, jakiej dostarczają dynamicznie kręcące się schody. Poszczególne stopnie płynnie przechodzą na wyższe poziomy, dzięki czemu cała kompozycja ma harmonijny i witalny charakter. Spośród wszystkich lokalizacji w Polsce, gdzie montujemy schody kręcone, Rzeszów zajmuje jedno z pierwszych miejsc pod względem popularności tego rozwiązania. Mieszkańcy cenią sobie komfort wchodzenia na wyższe piętro, połączony z optymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Kubatura wnętrza nie ulega zachwianiu, a estetyka schodów nie pozostawia sobie nic do zarzucenia.

Schody kręcone w Rzeszowie projektujemy i montujemy z zachowaniem dbałości o każdy szczegół architektoniczny. Konstrukcja schodów opiera się na centralnym słupie, wokół którego krążą wszystkie stopnie. Błędnym jest stwierdzenie, że drewniane schody o kręconym kształcie nadają się tylko do wnętrz stylizowanych na starodawne wzorce wykończeniowe. Nowoczesne przestrzenie, nawiązujące do trendu minimalistycznego, również czerpią pełnymi garściami z zalet schodów kręconych, wykonanych z jesionu, buku lub dębu. Drewno skutecznie opiera się zmiennym modom i chwilowym trendom. Montaż kręconych schodów drewnianych dostarcza estetyki, która nigdy się nie starzeje.

Schody kręcone Rzeszów ceni także za nieograniczone możliwości konfiguracji w domu lub mieszkaniu. Ich niewielkie wymiary ułatwiają montaż w ciasnych pomieszczeniach. Tuż obok swej pierwotnej funkcji – łączenia różnych kondygnacji, drewniane schody kręcone świetnie oddzielają przestrzeń na danym poziomie. Wielu właścicieli nieruchomości wykorzystuje schody kręcone do separacji kuchni od holu głównego lub przedsionka.

Schody kręcone z różnych gatunków drewna

Firma Domański realizuje specjalistyczne usługi projektowania, wykonania i montażu dowolnego typu schodów drewnianych w Rzeszowie i okolicach. Ogromnym sentymentem darzymy właśnie schody kręcone, dzięki którym docieramy do szerokiego grona klientów. Proponujemy montaż schodów w kilku wersjach materiałowych. Klasyką schodów kręconych pozostaje użycie drewna jesionowego. Jesion wyróżnia się spektakularnym wyglądem, a także doskonałym stosunkiem ceny do wytrzymałości. Schody kręcone z jesionu posiadają wyróżniającą się kolorystykę – profil tego gatunku drewna uwidacznia usłojenie i jasnożółtą barwę.

Jeśli zależy Ci na maksymalizacji efektów wizualnych i jakościowych, sugerujemy inwestycję w schody kręcone dębowe. Wytrzymałość dębu nie ma sobie równych. Zamawiając schody dębowe, zyskujesz produkt, który zachowa swoje funkcje na dziesięciolecia.

Proces obróbki dębiny okazuje się nieco trudniejszy, niż ma to miejsce w przypadku drewna jesionowego. Nie oznacza to jednak, że dębowe schody kręcone w Rzeszowie ograniczają spektrum dostępnych form i kształtów. Wręcz przeciwnie – firma Domański dysponuje wiedzą i technologią, jaka pozwala na realizację dowolnego projektu.

H2 Schody kręcone w Rzeszowie – kompleksowe usługi firmy Domański

Schody spiralne w Rzeszowie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych i firmowych. Mówiąc o ich zastosowaniu, pierwszym skojarzeniem pozostają niewielkie przestrzenie mieszkań dwukondygnacyjnych lub domów o powierzchni użytkowej do 100 metrów kwadratowych. Nie warto jednak na tym się zatrzymywać. Nasze doświadczenie pokazuje, że schody kręcone w Rzeszowie można zamontować w dowolnej nieruchomości. Zachęcamy do kontaktu z firmą Domański. Wykonamy dla Ciebie efektowny i praktyczny projekt schodów kręconych, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego stylu i posłużą na lata.