$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody kręcone Wrocław

Schody drewniane od lat są jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach, a także w wielopoziomowych mieszkaniach. To zjawisko w żadnym razie nie dziwi – wszak drewno wykorzystuje się w konstrukcjach od tysięcy lat. Ludzie bardzo szybko nauczyli się je obrabiać, a jego doskonałe właściwości sprawiają, że jest w stanie w niemal idealnym stanie przetrwać wiele lat.

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 102Jeżeli chodzi o schody kręcone, Wrocław jest miastem, gdzie wielu właścicieli posiadłości chętnie je zamawia w firmie Domański. Ich główną zaletą jest to, że nie wymagają one wiele miejsca. Z pewnością sprawdzą się także w mieszkaniach dwupoziomowych – sama spirala zajmuje małą powierzchnię, a w funkcjonalny sposób połączy ze sobą oba piętra.

Przed zdecydowaniem się na konstrukcję we własnym domu, warto zastanowić się, z jakiego rodzaju drewna skorzystać. W ofercie firmy Domański znajduje się wiele gatunków, zarówno tych polskich, jak i sprowadzanych zza granicy. Wiele tutaj zależy od tego, jaki chcemy, żeby nasze schody wyglądały. Czy lubimy mocne usłojenie, czy bardziej gładką powierzchnię. Czy preferujemy ciemne drewno, a może jasne, pasujące do nowoczesnego wystroju wnętrza.

Przed zakupem warto więc skonsultować się z projektantem wnętrz, który z pewnością będzie w stanie wskazać na wady i zalety każdego rodzaju zastosowanego drewna, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

Schody spiralne Wrocław

Specjaliści z firmy Domański są doświadczeni i zawsze starają się wspomóc Klientów w dokonaniu najlepszego dla nich wyboru. Jeżeli chodzi o schody spiralne Wrocław to miasto, gdzie marka z powodzeniem zrealizowała już wiele zleceń. Drewno doskonale komponuje się z innymi materiałami, dlatego bez problemu można je łączyć np. ze szkłem czy metalem.

Wiele osób decyduje się na nowoczesne schody kręcone z drewna także w przypadku kiedy mają bardzo minimalistycznie urządzony dom albo znajdują się w nim elementy szklane. Poręcze schodów i szczeble to także doskonałe miejsca, na których można umieścić nietuzinkowe dekoracje. Jedynym ograniczeniem staje się tutaj budżet oraz wyobraźnia projektanta.

Co istotne schody z drewna bez problemu można zamontować w już istniejących przestrzeniach. Nie trzeba więc ich planować jeszcze na etapie projektowania budynku, co często musi mieć miejsce np. w przypadku schodów wykonanych z betonu.

Dobrze konserwowane drewno będzie spełniać swoje zadanie przez wiele lat. W przypadku jeśli między piętrami panuje duży ruch, a w domu znajdują się zwierzęta, dobrym pomysłem może być wybór gatunku drewna, które samo w sobie jest twarde oraz odporne na ścieranie.