$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Krosno Odrzańskie

Schody są tylko pozornie prostą konstrukcją. Ich zaprojektowanie wymaga dużych umiejętności oraz wiedzy. Jeżeli projektant nie posiada wyżej wymienionych cech, może powstać konstrukcja, która nawet pomimo właściwego planu będzie niefunkcjonalna dla użytkowników. Aby schody były poprawnie zaprojektowane oraz wykonane, muszą spełniać wymagania podyktowane przepisami prawa. Dzięki temu będzie zapewnione bezpieczeństwo oraz wygoda użytkowania.

Rodzaje schodów – ich przeznaczenie

Ze względy na przeznaczenie wyróżnia się schody:

  • gospodarcze,
  • główne,
  • piwniczne,
  • strychowe,
  • pożarowe – inaczej ewakuacyjne,
  • towarowe.

Z kolei biorąc pod uwagę usytuowanie, wyróżniamy schody wewnętrzne oraz zewnętrzne.

Schody drewniane – czy są trwałe?

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 214Schody drewniane charakteryzują się swoją niezawodnością oraz niezwykłą elegancją. Drewno jako materiał jest od wieków stosowane w budownictwie. Jako firma Domański specjalizujemy się w wykonywaniu schodów drewnianych na terenie Krosna Odrzańskiego. Każdy projekt realizujemy ze starannie wybranych gatunków drewna, pochodzącego zarówno z naszego kraju, jak i z zagranicy. Możecie Państwo swobodnie wybrać rodzaj drewna, które zapewni wytrzymałość, twardość oraz wpłynie na estetykę i kolorystykę.

Czy drewno to dobry materiał na schody?

Drewno charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, a także tym, że jest niedrogie. To uniwersalny materiał stosowany w budownictwie. Świetnie łączy się z innymi surowcami. Do wykonania schodów w typowym domu jednorodzinnym bardzo dobrze nadaje się twarde drewno, które zapewni wytrzymałość i jest w dużym stopniu odporne na ścieranie. Ślady użytkowania powinny przez wiele lat być niewidoczne. Dobrymi gatunkami drewna są między innymi dąb, klon, jesion, wiąz lub buk. Drewno egzotyczne również jest ciekawym pomysłem. Gatunki niewystępujące w naszym kraju, takie jak mahoń, także zapewnią nam dużą trwałość i dodadzą wnętrzu charakteru.

Schody na wymiar — Krosno Odrzańskie

Najlepiej prezentują się schody wykonywane na specjalne zamówienie. Dlaczego? Ponieważ projektant może wówczas uwzględnić różne warunki przestrzenne i dostosować wymiary praktycznie co do milimetra. Jeśli zależy nam na tym, aby pomieszczenie miało wyjątkowy oraz niepowtarzalny wygląd, warto zainteresować się schodami na zamówienie. Dobrze wykonane schody posłużą nam przez wiele lat.

Schody w Krośnie Odrzańskim wykonujemy z należytą starannością. Cechuje nas profesjonalizm oraz duże doświadczenie. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się szczegółów dotyczących tej usługi, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania.