$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Kutno

Wybór schodów wewnętrznych do domu piętrowego to ważna decyzja. W dużej mierze od niej zależy, jak będzie prezentowało się mieszkanie. Jednak nie tylko o estetykę chodzi, ale także o względy praktyczne.

Od konkretnego modelu zależy, ile przestrzeni użytkowej znajdzie się w ciągu komunikacyjnym, a zatem czy np. będzie można swobodnie wnosić gabarytowe meble na górną kondygnację domu. Najlepiej sprawdzają się warianty projektowane na indywidualne zamówienie. Jeśli potrzebne są takie schody Kutno za sprawą naszej firmy stwarza możliwość zamówienia idealnie dopasowanej wersji do możliwości, jakie stwarza dane pomieszczenie.

Największą zaletą schodów projektowanych na zamówienie jest szansa stworzenia optymalnej konstrukcji, która wpasuje się w przestrzeń, jaką dysponuje klient i dzięki temu zostanie ona zagospodarowana w sposób maksymalnie efektywny. W przypadku mniejszych pomieszczeń lepiej sprawdzają się wersje spiralne, które nie wymagają dysponowania tak dużą ilością miejsca, jak ma to miejsce w przypadku wariantów prostych. Trzeba jednak brać pod uwagę, że po takich schodach ciężej wnosić np. meble.

Decydowanie między gotowymi modelami nie stwarza takiej możliwości. Zazwyczaj oznacza to konieczność pójścia na kompromis, zrezygnowania z walorów estetycznych lub aspektów praktycznych.

Schody drewniane Kutno

Jeśli ważny jest piękny wygląd, dobrze zdecydować się na schody drewniane. W Kutnie przeprowadziliśmy wiele tego typu realizacji, które spotkały się z pozytywnymi opiniami klientów. Drewno jest materiałem, który dzięki naturalnemu pięknu wprowadza do wnętrza nie tylko estetyczny wygląd, ale także przyjemny klimat sprzyjający relaksowi.Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 1

Wśród schodów drewnianych można wybierać między modelami zaprojektowanymi i wykonanymi w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Klient może zdecydować również, jakie elementy dekoracyjne zastosować. Dzięki temu można stworzyć wariant, który świetnie sprawdzi w każdym typie pomieszczenia, bez względu na styl jego wykończenia.

Ważne, żeby schody były wytrzymałe. Dlatego powinno się je wykonywać jedynie z twardego i solidnego drewna, dla którego duże obciążenie nie stanowi problemu. Firma Domański wykorzystuje materiał uzyskany z jesionu lub dębu. Dzięki temu nasze konstrukcje są stabilne i pozwalają na bezpieczne użytkowanie.

Drewnianą powierzchnię należy odpowiednio zaimpregnować. Deski zyskają wtedy estetyczną głębię koloru, która podkreśli naturalny rozkład słoi, ale przede wszystkim staną się odporne na ścieranie, co zapewni im wieloletnią żywotność bez konieczności przeprowadzania prac renowacyjnych.

Jak drewno na schody drewniane w Kutnie?

Zgodnie z tym, co wyżej napisaliśmy, surowiec na takie konstrukcje wybiera się w pierwszej kolejności pod względem wytrzymałości. W większości domów schody są codziennie eksploatowane, nierzadko w bardzo intensywny sposób. Wykorzystane na nie drewno powinno być zatem wystarczająco twarde i odporne na ścieranie, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Zasada, którą warto się kierować, brzmi: im większy ruch na schodach, tym twardszy gatunek drzewa należy zastosować. Wciąż jednak pozostaje bardzo duży wybór. Jako doświadczony producent schodów drewnianych w Kutnie możemy z pełną odpowiedzialnością polecić surowiec pozyskiwany z większości drzew liściastych, by wymienić tylko rodzime gatunki, jak dąb, klon, jesion czy buk. Rosnącą popularnością cieszą się także egzotyczne drzewa, jak heban, wenge, mahoń i teak. Należy zauważyć, że nie ma uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się w każdym domu. Poszczególne gatunki drewna różnią się między sobą nie tylko twardością, ale też kolorystyką. To wręcz niezliczona ilość barw i odcieni, najczęściej odmian beżu lub brązu. Jasne drewno doskonale sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach, nada wnętrzu lekkości, natomiast ciemne obdarzy je klasyczną elegancją. Barwa schodów powinna być dopasowana do pozostałych elementów wystroju, aby pomieszczenie wyglądało spójnie i atrakcyjnie.

Producent schodów drewnianych w Kutnie

Firma Domański projektuje i wykonuje schody z drewna od ponad czterdziestu lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie, połączone z wiedzą, pozwala nam tworzyć konstrukcje najwyższej jakości, idealnie dostosowane do potrzeb oraz oczekiwań naszych klientów. Wiemy, jakie gatunki drewna mają odpowiednie parametry na schody, a także jak je zaprojektować, by najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Drewno to specyficzny materiał, jednocześnie twardy i łatwy w obróbce, dlatego możemy nadać schodom niemal dowolny kształt, lecz warto mieć na uwadze nie tylko kwestie estetyczne, a także praktyczne, o czym już wspomnieliśmy. W trakcie naszej działalności zainstalowaliśmy niejedne schody drewniane w Kutnie, dlatego być może mieli już Państwo okazję zapoznać się osobiście z naszą pracą. Zachęcamy także do zobaczenia zamieszczonej na stronie galerii zdjęć, w której prezentujemy wybrane realizacje. O jakości naszych usług i wyrobów świadczą także liczne opinie dotychczasowych klientów. Jeśli zdecydowali się Państwo na schody drewniane, a także wybrali naszą firmę, prosimy kontakt telefoniczny lub poprzez pocztę elektroniczną.