$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Mikołów

Schody nie są wyłącznie praktycznym elementem wyposażenia każdego wielokondygnacyjnego budynku. Mogą stać się również bardzo charakterystyczną wizytówką domu.

Wystarczy postawić na projekt, który doskonale wpisze się w planowaną inwestycję. Funkcjonalność i estetyka – tym muszą wyróżniać się każde schody Mikołów jest miastem, które doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego jego mieszkańcy powinni zwrócić uwagę na to, co mamy do zaproponowania w tej kwestii.

Schody drewniane Mikołów – szeroki wybór

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 121Firma Domański specjalizuje się w projektowaniu, a następnie produkcji oraz montażu schodów. Jesteśmy w stanie zrealizować dosłownie każdy projekt, nawet najbardziej skomplikowany. Wśród najpopularniejszych rodzajów schodów znajdują się m.in. zabiegowe, jednobiegowe, dwubiegowe, kręcone czy ze spocznikiem. Dbamy ponadto o ich zabezpieczenie, aby zachowały jak najdłuższą żywotność. W tym celu drewno pokrywamy poliuretanowym lakierem przemysłowym.

Współpracujemy z klientami na każdym etapie realizacji. Na samym początku poznajemy Państwa potrzeby oraz zaznajamiamy się z wnętrzem. Na tej podstawie proponujemy konkretny model schodów w Mikołowie. Możemy też zrealizować projekt według wytycznych klienta, jeśli tylko nic nie stoi na przeszkodzie z technicznego punktu widzenia.

Który gatunek drewna wybrać na schody?

Nie da się jednoznacznie wskazać najlepszego gatunku drewna. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Dla przykładu jesion jest trwały oraz elastyczny, co pozwala na wykorzystanie go w najbardziej skomplikowanych projektach schodów. Dzięki jasnemu odcieniowi dobrze prezentuje się w ciemniejszych pomieszczeniach, nadając im odrobinę więcej blasku. Z kolei dąb to odmiana bardziej elegancka, ale też i droższa. To bardzo klasyczny gatunek drewna, który sprawdza się w tradycyjnym, niemalże rustykalnym wystroju wnętrz. Dębina jest też bardzo wytrzymała – niestraszne jej typowe uszkodzenia (jak np. wgniecenia czy złamania). Wybór pomiędzy różnymi gatunkami drewna uzależnia się więc od rodzaju schodów, jakie mają powstać oraz planowanej aranżacji wnętrza. Warto zastanowić się nad tym przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zapraszamy do przyjrzenia się ofercie firmy Domański. Dostarczamy najlepsze schody drewniane Mikołów ma okazję skorzystać z usług prawdziwych profesjonalistów w tej dziedzinie. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, aby otrzymać więcej informacji na temat wyceny, realizacji oraz terminów. Serdecznie zachęcamy do zadawania nam pytań.

Schody w domach jednorodzinnych i obiektach firmowych to nie tylko funkcjonalny element wyposażenia – to także istotna dekoracja całego budynku, która ma wpływ na wygląd wnętrza. Dlatego podczas projektowania lub remontu domu należy zadbać o estetykę tej przestrzeni. W tym celu polecamy sprawdzić ofertę firmy Domański. Oferujemy kompleksowe usługi, pozwalające cieszyć się estetycznymi i funkcjonalnymi schodami.

Specjaliści z naszej firmy są w stanie zaprojektować i wykonać schody niemal w dowolnym typie. Decydując się na nasze usługi, klienci mają pewność także fachowców, którzy wykonają niezbędne pomiary. Następnie wysyłamy propozycję realizacji w formie projektu z wizualizacją. Klienci więc sami decydują, czy nasza wizja jest spójna z ich wyobrażeniami i zlecają nam wykonanie schodów na zamówienie.

Jeśli więc poszukujecie Państwo schodów w Mikołowie, możecie liczyć na szybki montaż. Zaraz po zakończeniu realizacji zamontujemy naszą konstrukcję w domu klienta.

Mikołów  – schody drewniane

Wiemy, że często nasi klienci zastanawiają się czy warto wybrać schody drewniane do swojego domu lub biura, a także czy lepiej postawić na materiały kompozytowe, które łączą cechy drewna i tworzywa sztucznego. Drewno ma wiele zalet, wśród których na uwagę zasługuje naturalny charakter tego materiału. Drewniane stopnie mają ciekawe przebarwienia i nieregularną strukturę. Widać na nich sęki i słoje powstające przez dziesiątki lat. Dzięki temu, że każdy stopień uformowany jest z innego kawałka drewna, schody są niepowtarzalne i unikatowe.

Schody drewniane z Mikołowa mogą mieć też oryginalne kształty i formy. Ten materiał jest łatwy w obróbce i bez kłopotu można go dowolnie kształtować. Przez tyle lat naszej działalności nauczyliśmy się rzeźbić w drewnie, ciąć, łączyć i precyzyjnie je wyginać. Wszystkie te techniki wykorzystujemy w produkcji schodów po to, żeby cała konstrukcja zaskakiwała profesjonalizmem i unikalnością. Dodatkowo możliwość wykorzystania wielu rodzajów drewna do tworzenia schodów sprawia, że mogą mieć one niemal dowolny wygląd.

Ważna jest także wytrzymałość stopni wykonanych z naturalnego drewna. Żadne materiały kompozytowe i płyty drewnopochodne nie są w stanie uzyskać takiej trwałości na ścieranie, jak drewno. Lakierowane stopnie przez dekady nie zmieniają swojej struktury i kształtu. W razie potrzeby odnowienie fragmentów stopni nie sprawi większego problemu. Bez obaw mogą je Państwo czyścić na mokro nawet z użyciem detergentów. W razie potrzeby odnowienie fragmentów stopni nie sprawi większego problemu.