$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Czy warto zdecydować się na schody modułowe?

Schody z prefabrykowanych elementów to wymarzone rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pod kontrolą każdy etap budowy lub montażu. Dzięki nim można też zaoszczędzić na wynajmie ekipy fachowców. Z tego właśnie powodu schody modułowe ciągle zyskują na popularności.

Nie jest to jednak jedyna zaleta tego systemu. Warto zaznajomić się z korzyściami, jakie niosą za sobą moduły.

Własnoręczny montaż

Prosta i lekka konstrukcja modułowych schodów sprawia, że nikt nie napotka problemów przy samodzielnym montażu. Każdy zestaw zawiera stopnie, wsporniki oraz – opcjonalnie – elementy do stworzenia poręczy. Do tego dołączana jest przejrzysta instrukcja. W ten sposób schody modułowe drewniane można szybko i bez żadnych trudności zamontować we własnym domu. Chociaż wymaga to trochę wysiłku, to jednak nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie, więc jedna lub dwie osoby z pewnością sobie z tym poradzą.

Lekkie schody do każdego pomieszczeniaschody kręcone drewniane

System modułowy sprawdza się przede wszystkim we wnętrzach, można go jednak zastosować także w altankach lub podobnych konstrukcjach ogrodowych. Najczęściej moduły wykorzystuje się do stworzenia połączeń strychów czy poddaszy. Równie dobrze prezentują się jako schody loftowe. Tajemnicą mnogości zastosowań jest materiał używany do produkcji. Drewniane schody cechują się uniwersalnością oraz wyjątkową estetyką – nie inaczej dzieje się w przypadku systemów modułowych. Gotowe schody z drewna zachwycają wyglądem i lekkością, którą łatwo zauważyć gołym okiem.

Duży wybór modeli

Schody modułowe drewniane mogą przybrać bardzo różną postać. W ten sposób kształtuje się ich funkcjonalność, zastosowania oraz wygląd. Niezależne od siebie moduły mogą więc stać się konstrukcją jednobiegową, dwubiegową, zabiegową lub spiralną. Wybór zależy od osobistych preferencji.

Lepsze zagospodarowanie przestrzeni

Gotowe schody dużo łatwiej dopasować do pomieszczenia pod kątem zajmowanej powierzchni. Każdy ich element jest przygotowywany na zamówienie. Dzięki temu zyskuje się pewność, że schody będą pasować do wymiarów pokoju czy łącznika.