$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Nowy Sącz

Drewniane schody zachwycają swym pięknem i estetyką. Aby jednak zachowały je na wiele lat, powinny być odpowiednio pielęgnowane. W jaki sposób dbać o schody z drewna, aby mogły cieszyć swoim wyglądem przez długi czas? Przedstawiamy sprawdzone porady.

Skuteczna konserwacja

Podstawą długotrwałej funkcjonalności i znakomitego wyglądu schodów stanowi ich odpowiednie zakonserwowanie. W sprzedaży dostępnych jest wiele preparatów stworzonych do tego celu, jednakże specjaliści zalecają dobrej jakości oleje, lakiery oraz bejce. Powinny być one dopasowane do gatunku drewna, z którego wykonano schody. Ponadto należy je stosować ściśle według zaleceń producenta danego środka. Właściwa impregnacja pozwoli skutecznie zabezpieczyć powierzchnię przed szkodnikami, wilgocią czy też drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Systematycznie pielęgnowane schody Nowy Sączschody kręcone ceny firmy Domański

Nawet najlepiej wykonane oraz zakonserwowane schody nie zwalniają jednak właściciela z obowiązku ich regularnej pielęgnacji. W jaki sposób robić to prawidłowo? Przede wszystkim do czyszczenia schodów należy stosować delikatne środki przeznaczone do drewna, w tym przede wszystkim emulsje lub gęstsze detergenty o właściwościach nabłyszczających i uodparniających. Należy unikać agresywnych lub żrących preparatów, a także dużej ilości wody. Zarówno silne środki, jak i zbyt duża wilgoć wpływają negatywnie na stan czy strukturę drewna. W przypadku przetarcia schodów wilgotnym mopem, najlepiej jest potem jak najszybciej wytrzeć je miękką, suchą ścierką.

Warto mieć na uwadze, że doświadczony oraz solidny wykonawca powinien wyczerpująco udzielić informacji, w jaki sposób pielęgnować zbudowane przez niego drewniane schody Nowy Sącz nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Na tym terenie od lat działa firma Domański, która nie tylko wykonuje najwyższej jakości schody drewniane, ale również udziela swoim klientom sprawdzonych porad dotyczących ich odpowiedniej pielęgnacji. Stosowanie się do nich pozwala zachować wygląd i użyteczność schodów nawet na kilkadziesiąt lat.

Polecamy także:

schody realizacjejak pomalowac schodyschody na wymiar