$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Piotrków Trybunalski

Osoby budujące lub wykańczające dom często stają przed dylematem dotyczącym wykonania schodów w budynku. Na które schody się zdecydować? Dużą popularnością cieszą się modele drewniane i betonowe. W poniższym wpisie przedstawiliśmy najistotniejsze zalety każdego z tych rozwiązań.

Schody betonowe

Wersje żelbetowe cechują się dużą funkcjonalnością. Planując montaż schodów betonowych, należy pomyśleć o tym już na etapie projektowania budowli. Łączą się one z konstrukcją obiektu, co wymaga zastosowania zbrojenia. Sama realizacja schodów jest natomiast dość prosta, jednakże z ich użytkowaniem należy poczekać jeszcze kilka dni od momentu zakończenia prac. Można je wykonać już na etapie budowy domu, co z pewnością ułatwi przenoszenie materiałów i wyposażenia z parteru na piętro.Domański Schody

Drewniane schody Piotrków Trybunalski

Schodom z drewna również nie sposób odmówić funkcjonalności. Cechują się one ponadto wyjątkowo eleganckim designem, pozwalając przy tym na dużą swobodę w zakresie kształtów czy form. Z powodzeniem umożliwiają także łączenie materiałów, np. drewna ze szkłem lub stalą. Do ich wykonania można stosować różne gatunki drewna, co wpływa na estetykę, ale również na cenę. Mimo że schody drewniane są zazwyczaj nieco droższe niż wersje z betonu, to dzięki różnorodnym gatunkom drzew można je wykonać również po bardzo atrakcyjnym koszcie. Odpowiednio zabezpieczone i regularnie pielęgnowane schody drewniane mogą z sukcesem posłużyć nawet przez kilkadziesiąt lat, nie zmieniając swego doskonałego wyglądu. Ich zaletą jest również to, że posiadają samonośną konstrukcję, dzięki czemu nie ma potrzeby ich planowania już na etapie budowy oraz montowania umocnień czy zbrojeń.

W kwestii takiej jak betonowe lub drewniane schody Piotrków Trybunalski, ale też dowolna inna miejscowość w Polsce obfituje w szeroki wybór firm świadczących wspomniane usługi. Wybierając wykonawcę, zawsze warto jednak postawić na doświadczoną, solidną i cieszącą się świetnymi opiniami klientów firmę, taką jak Domański.

Polecamy także:

projekt schodów drewnianychjak pomalować schody drewnianeschody drewniane na zamówienie