$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Radzymin

Do niezbędnych elementów wyposażenia każdego domu piętrowego należą schody. Podstawowe zadanie takiej konstrukcji to zapewnienie ciągu komunikacyjnego pomiędzy kondygnacjami budynku. Jednak coraz częściej przyjmuje także rolę dekoracyjną. Dzięki wyeksponowaniu może stać się główną ozdobą domu. Aby jednak schody odpowiednio się prezentowały, bardzo istotny okazuje się wybór materiału oraz projekt. Chcielibyśmy polecić Państwa uwadze drewniane schody, wykonane na indywidualne zamówienie.

Schody drewniane Radzymin

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 104Będące naturalnym surowcem drewno idealnie nadaje się do produkcji schodów, ponieważ łączy dwie, mogłoby się wydawać przeciwstawne, cechy. Pierwsza z nich to trwałość, która ma ogromne znaczenie w przypadku stale eksploatowanej, poddawanej obciążeniom i narażonej na uderzenia konstrukcji. Schody z najtwardszych gatunków drzew, jak jesion, buk czy grab, mogą zachować swój pierwotny wygląd przez wiele lat, a odpowiednia impregnacja oraz regularna konserwacja wydłużą ten okres o dekady. Przez cały ten czas drewniane schody będą prezentować się tak samo atrakcyjnie i zachwycająco. Druga cecha to łatwość w obróbce. Pomimo swojej twardości surowiec ten okazuje się podatny na działanie specjalnych narzędzi czy maszyn, dzięki którym może przybrać praktycznie dowolny kształt. Najczęściej spotyka się proste schody jednobiegowe lub dwubiegowe, nieco rzadziej kręte. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nadać im nawet najbardziej finezyjnych kształtów, które nie tylko przyciągną uwagę swoją niecodziennością, ale przede wszystkim pozwolą na jak najlepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Do jakich wnętrz pasują schody drewniane?

Kolejną wartą odnotowania cechą drewna okazuje się jego uniwersalność. To jeden z niewielu materiałów, który tak doskonale pasuje do każdego stylu wnętrzarskiego, począwszy od klasycznych, a kończąc na nowoczesnych. Powszechnie stosuje się je przecież do produkcji mebli, drzwi czy podłóg, których schody będą idealnym dopełnieniem. Wystarczy zadbać o to, by pasowały do innych elementów pod względem kolorystyki. Poszczególne gatunki drewna różnią się między sobą wieloma parametrami, z których najbardziej widoczny to kolorystyka. Jasne schody z drewna brzozy, buku, klonu czy jesionu mogą optycznie powiększyć pomieszczenie. Z kolei ciemne gatunki, jak mahoń, orzech lub wenge, nadają klasycznej elegancji i czynią wnętrze bardziej przytulnym. Jeśli interesują Państwa indywidualnie zaprojektowane schody Radzymin to miasto, w którym z przyjemnością podejmie się tego firma Domański. Posiadamy ponad czterdzieści lat doświadczenia w takich realizacjach.