$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Sieradz

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielokondygnacyjnych obiektów bez schodów wewnętrznych. To one umożliwiają wejście na wyżej położone kondygnacje i stanowią istotny element dekoracyjny każdego obiektu. Właściwie dobrane schody upiększą przestrzeń i staną się prawdziwym powodem do dumy dla właściciela.

Wykonanie konstrukcji schodów, zwłaszcza o nietypowych kształtach to trudne zadanie i wymaga profesjonalizmu od wykonawców. Dlatego niełatwo znaleźć firmę, która wykona solidne, drewniane schody. Sieradz oraz inne miasta z województwa łódzkiego mogą liczyć na profesjonalną ofertę firmy Domański.

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 79Przedsiębiorstwo zajmuje się montażem schodów, a pracownicy podchodzą do sprawy najwyższą precyzją. Cały proces współpracy rozpoczyna się od wizji lokalnej, po której klient może liczyć na projekt swoich schodów. Wszystkie konstrukcje wykonywane są na zamówienie, dlatego na wykonanie schodów zazwyczaj czeka się kilka tygodni. Następnie profesjonalna ekipa monterska zadba, żeby schody były zamontowane solidnie i z dbałością o szczegóły.

Schody drewniane Sieradz – dlaczego warto?

Schody wewnątrz pomieszczeń wykonuje się z różnych materiałów. Jednak wśród nich zdecydowanie na uwagę zasługują schody drewniane. Sieradz i mieszkańcy innych miejscowości, którzy cenią sobie wysoką jakość, powinni sięgnąć właśnie po konstrukcje z tego materiału. Dlaczego?

Schody drewniane to przede wszystkim niepowtarzalna estetyka. Na każdym stopniu widoczne są przebarwienia i struktura desek. Nieregularne sęki i podłużnie układające się cienie słoi zachwycają naturalnością. Wszystkie elementy wykonane są z prawdziwego drewna najwyższej jakości. Dodatkowo zabezpieczone są przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią poprzez naniesienie odpowiednich lakierów. Dzięki temu, przez dziesięciolecia prezentują nienaganną estetykę.

Kolejną zaletą drewnianych schodów jest niemal nieograniczona możliwość formowania tego materiału. Zarówno biegi stopni, jak i balustrady mogą mieć bardzo wymyślną formę. To od charakteru wnętrza i koncepcji architektonicznej naszych klientów zależy ich kształt. Możliwe jest wykonanie prostych i minimalistycznych stopni, które sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich. Bardziej dekoracyjne formy stopni i balustrad można zaprojektować we wnętrzach rustykalnych i zabytkowych.

Do wszystkich wspomnianych wcześniej zalet należy dołożyć jeszcze jedną – schody drewniane to produkt ekologiczny, pochodzący z odnawialnego materiału. W związku z tym nawet po zużyciu nie staną się uciążliwym odpadem i mogą zostać poddane recyklingowi.

Schody drewniane w Sieradzu

W każdym nowo wybudowanym domu, który ma kilka pięter, trzeba zaprojektować schody. Większość domów jednorodzinnych i willi potrzebuje co najmniej jednej klatki schodowej na piętro, a często również zaplanowania zejścia do piwnicy. Firma Domański, czyli producent schodów w Sieradzu ma wiele powodów, aby polecać schody drewniane. Jakie są zalety montażu schodów drewnianych przez profesjonalistów?

Drewniane schody do domu – jakie mają zalety?

Przede wszystkim drewniane schody to unikatowe elementy wnętrza, tworzone na indywidualne zamówienie. Liczne rodzaje drewna i różnorodność wzorów umożliwiają harmonijne wkomponowanie się w każdą przestrzeń życiową – czy to w stylu wiejskim, skandynawskim czy nowoczesnym. Dzięki naturalnemu materiałowi schody drewniane są uważane za szczególnie wygodne i zapewniają przyjemne ciepło stopom. Projektowanie z tego materiału daje ogromne możliwości dopasowania do wystroju domu. Tworzymy schody w Sieradzu, które można wkomponować nawet w bardzo małych pomieszczeniach oraz mimo skomplikowanych warunków konstrukcyjnych. Na przykład jeśli jedyną możliwością są schody spiralne, zwykle stosuje się drewno. Ponadto drewniana konstrukcja zawsze wygląda lżej niż schody betonowe.

Drewniane schody – na co zwrócić uwagę?

Schody drewniane wymagają regularnej pielęgnacji, która pozwala zachować ich unikalny, naturalny urok. Do zabiegów konserwacyjnych należy lakierowanie co kilka lat. Ponieważ drewno jest śliskie, dobrze jest zastosować dywaniki, okładziny filcowe lub paski antypoślizgowe, szczególnie jeśli w domu są dzieci lub osoby starsze.

W zależności od umiejscowienia w domu schody mają odmienne funkcje i przed projektantami stoją inne wymagania. W przypadku schodów do piwnicy wygląd nie jest najważniejszy. Jeśli zejście ma prowadzić do piwnicy gospodarczej, musi być stabilne i niezbyt śliskie, ponieważ często wnosi się i wynosi ciężkie rzeczy, niekiedy w butach roboczych. To dlatego schody do piwnicy powinny cechować się wytrzymałością i łatwością pielęgnacji. Te wymagania mogą spełniać schody drewniane. W Sieradzu i okolicach można skorzystać z oferty firmy Domański, która dodatkowo zadba o to, aby konstrukcja miała solidny, a jednocześnie wystarczająco lekki wygląd.

To, jak prezentują się schody łączące kondygnacje mieszkalne, jest bardzo ważne. Ich konstrukcja często stanowi istotny element wystroju wnętrza. Ponadto nie powinny zajmować dużej ilości  miejsca, ponieważ w przeciwnym razie zmniejszyłyby wielkość powierzchni mieszkalnej. Wszystkie te warunki spełniają drewniane schody. W Sieradzu znajduje się producent schodów, firma Domański, która specjalizuje się w projektach, elastycznie dostosowanych do warunków.