$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Skierniewice

Jednym z najważniejszych elementów ciągów komunikacyjnych w budynkach są schody. Pełnią one ważną funkcję, ponieważ pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami. Jednak poza funkcjonalnością schody stanowią także ozdobę obiektu. Podkreślają jego charakter i nadają mu wyjątkowego stylu. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby odpowiednio zaplanować schody i zlecić ich wykonanie specjalistom.

Firma Domański zajmuje się kompleksowo tematem schodów drewnianych w Skierniewicach. Usługi realizowane są także w wielu okolicznych miejscowościach oraz miastach na terenie województwa łódzkiego. Nasza firma zatrudnia specjalistów z wielu dziedzin, którzy tematem schodów zajmą się kompleksowo. Wystarczy sygnał z Państwa strony, a nasi specjaliści zajmą się pracami przygotowawczymi.

W pierwszym etapie po obejrzeniu miejsca, gdzie maja stanąć schody podejmiemy się wykonania projektu konstrukcji. Dotyczy to szczególnie budynków nowych lub poddawanych gruntownemu remontowi, w których potrzebne będą nietypowe rozwiązania. Jeśli dysponują Państwo własnym projektem, także możemy się podjąć tego zadania. Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 63

Następny krok to podpisanie umowy i produkcja zaprojektowanych schodów. Nie tworzymy schodów na zapas, dlatego ten proces wymaga czasu. Wszystkie prace prowadzimy na zamówienie, koncentrując się na wyznaczonym zadaniu. Po wykonaniu schodów nasi pracownicy zamontują je w Państwa obiekcie. Zakres prac jest spory, dlatego należy przeznaczyć na działania około pięciu dni roboczych. Po tym czasie można już bez ograniczeń użytkować schody w domu.

Schody drewniane Skierniewice – dlaczego warto wybrać drewno?

Obecnie do budownictwa coraz odważniej wkraczają nowoczesne materiały, które są tańsze od drewna. Tymczasem żadne kompozyty czy elementy tworzone na bazie forniru nie zastąpią naturalnego drewna. W przypadku stopni szczególnie ważny aspekt stanowi trwałość tego materiału. Drewno jest odporne na uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Nawet po przypadkowym uszkodzeniu stopnie nie niszczą się dalej, jak ma to miejsce w przypadku materiałów drewnopochodnych.

Nie da się też zastąpić naturalnego charakteru i wyglądu, jakim zachwycają schody drewniane ze Skierniewic. Wszystkie produkty kompozytowe stanowią tylko imitację drewna i nigdy nie dorównują oryginałowi niepowtarzalnością. Drewniane elementy przykuwają wzrok naturalnymi przebarwieniami, co stanowi dodatkową dekorację schodów i całego obiektu. Ponadto nie można zapominać, że deseń drewna należy do najmodniejszych i zalecany jest we wszystkich nowoczesnych aranżacjach pomieszczeń.

Schody Skierniewice — jakie drewno na schody?

Drewno to uniwersalny materiał, który doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji. Pamiętać należy jedynie o tym, by odpowiednio dobrać surowiec do wnętrza. W przypadku nowoczesnego wystroju, w którymś z bardziej minimalistycznych stylów, najlepiej sprawdzą się jaśniejsze gatunki drewna, nadające pomieszczeniu lekkości oraz wrażenie większej przestronności. Ma to szczególne wrażenie w przypadku, gdy konstrukcja stanie w stosunkowo ciasnym wnętrzu. Wówczas świetnym wyborem na schody drewniane okazuje się dąb, buk oraz jesion. Nie polecamy natomiast świerku lub brzozy, ze względu na mniejszą twardość, co w praktyce przekłada się na trwałość eksploatowanych stopni.

Schody z ciemniejszych gatunków drewna to także bardzo popularne rozwiązanie, sprawdzające się np. w przypadku większych pomieszczeń, a także przy niektórych klasycznych aranżacjach wnętrza, jako idealne uzupełnienie masywnych mebli drewnianych. Sprawdzi się tu np. drewno teakowe, orzech amerykański, mahoń, jatoba czy wenge. Takie egzotyczne gatunki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, także wśród mieszkańców Skierniewic. Wybierając drewno na schody, warto dobrać odcień w taki sposób, aby jak najlepiej pasował do innych elementów wyposażenia – podłogi, drzwi czy mebli.

Schody drewniane od producenta

W dzisiejszych czasach istnieje możliwość zakupu gotowych schodów drewnianych, składających się z modułów, których ilość dobiera się w zależności od wysokości pomieszczenia. Jednak jedyną zaletą takiego rozwiązania wydaje się niska cena. Poza tym trzeba liczyć się z wieloma niedogodnościami, jak całkowity brak wpływu na wygląd konstrukcji czy trudności z dopasowaniem ich pod względem wymiarów. Alternatywne rozwiązanie, czyli schody na wymiar, to gwarancja idealnego przystosowania konstrukcji do wnętrza, a także pełnej kontroli nad jej wyglądem. Drewno należy bowiem do najbardziej plastycznych materiałów, którym można nadać niemal dowolny kształt, od prostych schodów jedno- lub dwubiegowych, po bardziej finezyjne, kręte formy. Jako doświadczony producent schodów w Skierniewicach, to ostatnie rozwiązanie polecamy w przypadku większych przestrzeni, na których układ ścian i rozstaw drzwi nie ograniczają możliwości. Właśnie z tego względu coraz większym zainteresowaniem cieszy się montaż schodów w salonie lub specjalnie przygotowanym, szerokim korytarzu. W ten sposób schody stają się centralnym punktem domu i jego główną ozdobą. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości i drewniane schody muszą stanąć w wąskim przedpokoju, wówczas polecamy bardziej klasyczne, proste konstrukcje, którym również można nadać interesującego wyglądu.