$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Sochaczew

W ostatnich latach coraz więcej osób, zarówno właścicieli domów, jak i piętrowych apartamentów, decyduje się na schody drewniane. Takie rozwiązanie jest nie tylko opłacalne pod względem finansowym, ale przede wszystkim wyjątkowo estetyczne oraz funkcjonalne.

Inżynierowie i architekci od tysięcy lat wykorzystują drewno do różnego rodzaju konstrukcji. Pomimo tego, że obecnie klienci mogą wybierać spośród schodów wykonanych z betonu, metalu, a nawet szkła, to wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się proste drewniane schody.

Jedną z największych zalet drewna jest to, że można je wyjątkowo łatwo obrabiać. Dzięki temu projektanci są w stanie stworzyć zarówno bardzo proste konstrukcje, jak i schody o bardziej złożonych formach. Jeżeli chodzi o drewniane schody Sochaczew jest miastem, gdzie popyt na tego typu małą architekturę ciągle wzrasta.

Co ciekawe drewno doskonale sprawdzi się zarówno w bardzo nowoczesnych wnętrzach, wypełnionych designerskimi rozwiązaniami, jak i w przestrzeniach tradycyjnych czy minimalistycznych. Schody można zaprojektować tak, aby pasowały do istniejącej już przestrzeni, co daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Jest to jeden z powodów, dla których właściciele domów decydują się wybór drewnianej konstrukcji przy wykonywaniu remontu.

Schody drewniane Sochaczew

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 85Osoby zastanawiające się nad zbudowaniem schodów drewnianych we własnym domu lub mieszkaniu, mają do wyboru wiele rodzajów tego materiału. Dużą popularnością cieszy się polski dąb – jest to świetny wybór dla wszystkich tych, który cenią solidność i wytrzymałość. Odpowiednio konserwowane schody z dębu będą wyglądały estetycznie przez wiele lat.

Z kolei jesion odznacza się dużą elastycznością, co sprawia, że łatwiej z niego stworzyć schody o wymyślnych lub bardzo nietypowych kształtach. Warto też zaznaczyć, że drewno bez problemu można łączyć zarówno z metalem, jak i szkłem. Dzięki temu możliwości konstrukcyjne są praktycznie nieograniczone.

Należy pamiętać, że mnogość wyboru nie sprawia, że każde schody będą dobrze się prezentować i spełniać swoją funkcję w każdym miejscu. Najlepiej skontaktować się z fachowcami z profesjonalnej firmy, takiej jak Domański, którzy pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie do dostępnej przestrzeni. Dla przykładu schody spiralne lub kręcone warto wybrać wtedy, kiedy w domu nie ma zbyt dużo przestrzeni, a zaistniała potrzeba połączenia ze sobą kondygnacji.

Z kolei schody wielobiegowe, łamane czy wachlarzowe wymagają nieco więcej wolnego miejsca, ale są dużo wygodniejsze i z pewnością bezpieczniejsze dla dzieci czy znajdujących się w domu zwierząt.

Producent schodów drewnianych

Wykonane z drewna schody na wymiar, o ile zajmie się tym odpowiednio wykwalifikowana i doświadczona firma, to gwarancja, że konstrukcja będzie pełnić nie tylko użytkową, ale też dekoracyjną funkcję przez wiele dziesięcioleci. Odpowiedni dobór materiału, czyli twardsze gatunki drewna, a także specjalna impregnacja, pozwolą na długo zachować oryginalny wygląd schodów. Nie będą one szybko niszczeć pod wpływem intensywnej eksploatacji, choć naturalne jest, że z biegiem lat zaczną się pojawiać drobne pęknięcia lub odpryski. Istnieją jednak proste sposoby na maskowanie takich uszkodzeń, a regularna konserwacja znacząco przedłuży ich żywotność.

Aby schody z drewna stały się prawdziwą ozdobą domu, powinny nie tylko zachwycać swoim kształtem, idealnie dobraną kolorystyką czy nienagannym stanem. Równie ważne okazuje się to, by właściwie je wyeksponować. Dobrze pomyśleć o tym już na etapie projektowania domu, ponieważ później prawdopodobnie nie będzie już możliwości przeniesienia schodów w inne miejsce. Jeśli konstrukcja znajdzie się zaraz za drzwiami wejściowymi, w korytarzu lub holu, będzie pierwszym elementem wystroju, na jaki zwrócą uwagę odwiedzający. Z drugiej strony, umieszczona w salonie będzie dłużej w zasięgu wzroku gości. Schody nie powinny za bardzo dominować w danym pomieszczeniu, ale też nie należy ich ukrywać. W każdym przypadku trzeba indywidualnie dopasować schody do wnętrza, w czym pomogą doświadczeni projektanci.

Znaczenie ma nie tylko dobre zaprojektowanie schodów z drewna, ale także ich wykonanie. Firma Domański produkuje schody drewniane od ponad trzydziestu lat, dlatego doskonale znamy się na tym fachu. Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały, w tym odpowiednie do takich konstrukcji gatunki drewna, a także dysponujemy bardzo precyzyjnymi narzędziami do obróbki, dzięki czemu gotowy produkt będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak na projekcie. Zapewniamy także bezpieczny transport elementów na miejsce oraz profesjonalny montaż, który zagwarantuje trwałość konstrukcji.

Sochaczew to miasto, w którym mieliśmy już przyjemność zrealizować wiele projektów. Z naszymi dotychczasowymi realizacjami, także z innych polskich miast, możecie Państwo zapoznać się w galerii udostępnionej na tej stronie internetowej. Zachęcamy także do sprawdzenia opinii dotychczasowych klientów, ponieważ jesteśmy pewni ich zadowolenia z naszych wyrobów i usług, także po wielu latach użytkowania schodów drewnianych. Podejmujemy się nawet najtrudniejszych wyzwań. Z przyjemnością wykonamy każde schody.