$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Sochaczew

W ostatnich latach coraz więcej osób, zarówno właścicieli domów, jak i piętrowych apartamentów, decyduje się na schody drewniane. Takie rozwiązanie jest nie tylko opłacalne pod względem finansowym, ale przede wszystkim wyjątkowo estetyczne oraz funkcjonalne.

Inżynierowie i architekci od tysięcy lat wykorzystują drewno do różnego rodzaju konstrukcji. Pomimo tego, że obecnie klienci mogą wybierać spośród schodów wykonanych z betonu, metalu, a nawet szkła, to wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się proste drewniane schody.

Jedną z największych zalet drewna jest to, że można je wyjątkowo łatwo obrabiać. Dzięki temu projektanci są w stanie stworzyć zarówno bardzo proste konstrukcje, jak i schody o bardziej złożonych formach. Jeżeli chodzi o drewniane schody Sochaczew jest miastem, gdzie popyt na tego typu małą architekturę ciągle wzrasta.

Co ciekawe drewno doskonale sprawdzi się zarówno w bardzo nowoczesnych wnętrzach, wypełnionych designerskimi rozwiązaniami, jak i w przestrzeniach tradycyjnych czy minimalistycznych. Schody można zaprojektować tak, aby pasowały do istniejącej już przestrzeni, co daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Jest to jeden z powodów, dla których właściciele domów decydują się wybór drewnianej konstrukcji przy wykonywaniu remontu.

Schody drewniane Sochaczew

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 85Osoby zastanawiające się nad zbudowaniem schodów drewnianych we własnym domu lub mieszkaniu, mają do wyboru wiele rodzajów tego materiału. Dużą popularnością cieszy się polski dąb – jest to świetny wybór dla wszystkich tych, który cenią solidność i wytrzymałość. Odpowiednio konserwowane schody z dębu będą wyglądały estetycznie przez wiele lat.

Z kolei jesion odznacza się dużą elastycznością, co sprawia, że łatwiej z niego stworzyć schody o wymyślnych lub bardzo nietypowych kształtach. Warto też zaznaczyć, że drewno bez problemu można łączyć zarówno z metalem, jak i szkłem. Dzięki temu możliwości konstrukcyjne są praktycznie nieograniczone.

Należy pamiętać, że mnogość wyboru nie sprawia, że każde schody będą dobrze się prezentować i spełniać swoją funkcję w każdym miejscu. Najlepiej skontaktować się z fachowcami z profesjonalnej firmy, takiej jak Domański, którzy pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie do dostępnej przestrzeni. Dla przykładu schody spiralne lub kręcone warto wybrać wtedy, kiedy w domu nie ma zbyt dużo przestrzeni, a zaistniała potrzeba połączenia ze sobą kondygnacji.

Z kolei schody wielobiegowe, łamane czy wachlarzowe wymagają nieco więcej wolnego miejsca, ale są dużo wygodniejsze i z pewnością bezpieczniejsze dla dzieci czy znajdujących się w domu zwierząt.