$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody spiralne drewniane – charakterystyka

Przy wyborze schodów spiralnych do domu dość, często decydujemy się na konstrukcje drewniane. Przemawia za tym kilka powodów, o których warto tutaj wspomnieć. Przede wszystkim są one niezwykle estetyczne, a zatem cenią je osoby przykładające dużą wagę do tego, aby wnętrze było dobrze zaaranżowane w jednorodnym stylu.

Schody spiralne drewniane występują w wielu formach – producenci są w stanie tworzyć naprawdę fantazyjne kształty i wygięcia, a także dodać elementy dekoracyjne. Drewno jest materiałem uniwersalnym, więc doskonale komponuje się zarówno z aranżacją nowoczesną, minimalistyczną, skandynawską, jak i z zupełnie tradycyjną. Ponadto wykonane z niego schody są wytrzymałe i prezentują się okazale przez długie lata, jeśli odpowiednio się o nie dba.

Takie schody wszędzie wyglądają świetnie – niezależenie, czy pojawiają się w domach prywatnych, czy w restauracjach, hotelach lub sklepach. Zaprojektowane z wyobraźnią, będą stanowić istotny element dekoracyjny pomieszczenia.Domański Schody

Funkcjonalne schody spiralne

Poza walorami czysto estetycznymi, spiralne schody pełnią oczywiście również praktyczne funkcje. Z pewnością ogromne znaczenie ma fakt, że zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne konstrukcje łamane czy dwubiegowe. Nadają się więc do domów o ograniczonej przestrzeni, ale równie dobrze można je zamontować w dużych pomieszczeniach. Schody spiralne są tak samo bezpieczne jak każde inne, jeśli pochodzą od sprawdzonego producenta, który potwierdzi ich jakość certyfikatami. Przy takich schodach z reguły montuje się poręcze dodatkowo zwiększające komfort przemieszczania się.

Co ciekawe schody spiralne drewniane można bez problemu postawić w dowolnym miejscu. Na środku dużego salonu będą przyciągały wzrok i nadadzą pomieszczeniu charakter. Postawione w rogu zadbają z kolei o wrażenie lekkości wśród czterech ścian. Przy odrobinie fantazji łatwo stworzyć projekt, w którym schody spiralne otaczają unikalną rzeźbę albo rośliny pnące. Ze względu na prostotę tego rozwiązania oraz fakt, że drewno lubi eksperymenty i na wiele pozwala, ograniczeniem staje się wyłącznie wyobraźnia, i może jeszcze budżet przeznaczony na budowę.