$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody spiralne Warszawa

Schody wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domów wielokondygnacyjnych. Umożliwiają przemieszczenie się pomiędzy piętrami, a jeśli zostaną odpowiednio zaprojektowane i wyeksponowane – mogą stać się prawdziwą ozdobą domu. Osoby planujące taką inwestycję stają jednak przed wieloma trudnymi wyborami. Po pierwsze: materiału, z jakiego ma zostać wykonana konstrukcja. Od niego zależy trwałość schodów. Wybierając np. odpowiednio twarde drewno, można być pewnym, że po latach wciąż zachowają pełną funkcjonalność i wspaniały wygląd. Nie mniej istotna okazuje się kwestia projektu. Czy lepiej zdecydować się na schody proste, czy spiralne?

Schody kręcone Warszawa

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 6Jako doświadczony producent schodów wiemy, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jaki kształt powinny mieć schody. Wiele zależy na pewno od indywidualnych preferencji inwestora. Jednym bardziej podobają się bogato zdobione konstrukcje kręcone, a inni stawiają na jak największą prostotę. Jeśli chodzi o takie rozwiązanie, jak schody spiralne Warszawa jest miastem, gdzie cieszą się one dużą popularnością. Nie zawsze jednak da się w pełni zrealizować wszystkie wymagania klientów. Czasem nie pozwalają na to uwarunkowania przestrzenne, co znaczy po prostu, że nie ma wystarczającej ilości miejsca na wymarzony projekt albo po prostu źle by się prezentował. Ogólna zasada jest taka, że do długich i wąskich pomieszczeń wybiera się schody proste, jednobiegowe. Im jednak jest więcej przestrzeni, tym więcej swobody ma projektant. W dużych bardziej kwadratowych pokojach świetnie będą prezentować się konstrukcje o spiralnym kształcie. Jeżeli ktoś jednak woli bardziej dyskretne rozwiązanie, można zdecydować się na przylegającej do jednej ze ścian proste stopnie.

Zalety schodów spiralnych

Zdecydowanie największą zaletą tego rodzaju konstrukcji jest to, jak wspaniale się prezentuje. W sytuacji, gdy schody będą dość mocno odsłonięte i wyeksponowane, ustawione w większej odległości od ścian, trudno sobie wyobrazić proste, kanciaste modele. Natomiast te bardziej zaokrąglone nadadzą wnętrzu elegancji i lekkości. Co więcej, w przypadku takich schodów możliwe jest nadanie im niemalże dowolnego kształtu, co w praktyce oznacza, że możemy zyskać niepowtarzalną ozdobę domu. Trzeba jednak pamiętać, że przesadnie kręta konstrukcja może powodować problemy w poruszaniu się osób starszych lub z niepełnosprawnościami. Ponieważ jest to inwestycja na całe dziesięciolecia, warto postawić na możliwie uniwersalne rozwiązanie, czyli raczej łagodne zakrzywienia. Jeśli są Państwo zainteresowani takim rozwiązaniem, jak schody kręcone Warszawa to miasto, w którym takiej realizacji z przyjemnością podejmie się firma Domański. Posiadamy ponad trzydzieści lat doświadczenia w tej branży.