$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Starogard Gdański

W każdym piętrowym domu lub budynku z poddaszem niezbędnym uzupełnieniem wnętrza są schody. Zaaranżowanie ich w przestrzeni w taki sposób, by były jednocześnie bardzo funkcjonalne, bezpieczne, ale i estetyczne to w wielu przypadkach spore wyzwanie.

Ważna jest również wytrzymałość schodów. To element wnętrza, który powinien służyć w świetnym stanie przez wiele długich lat. W procesie jego tworzenia oraz montażu warto więc wybierać solidne materiały i usługi doświadczonych specjalistów.

Niezawodne schody drewniane Starogard Gdański

Drewno to ciągle jeden z najpopularniejszych materiałów do budowy schodów. Naturalny surowiec służy do tworzenia zarówno stopni, jak i poręczy czy balustrad. Charakteryzuje go wiele zalet. Optycznie ociepla wnętrze, tworząc bardzo przytulny klimat. Zachwyca nie tylko pod względem estetyki, ale także wyjątkowego zapachu, który długo unosi się w powietrzu. Drewniana poręcz schodów jest bardzo przyjemna w dotyku, a po stopniach z naturalnych materiałów stąpa się niezwykle komfortowo. Nie trzeba martwić się o wytrzymałość całej konstrukcji. Schody wykonane przez doświadczonych fachowców, z solidnych surowców, takich jak jesion czy dąb, służą w idealnym stanie przez wiele lat. Aby utrzymać je w doskonałej formie, wystarczy od czasu do czasu przeprowadzić prostą impregnację drewna.Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 36

Schody Starogard Gdański – realizacja na najwyższym poziomie

Firma Domański projektuje oraz wykonuje schody drewniane według indywidualnych zamówień. Szeroka gama kolorów i technologii pozwala doświadczonym fachowcom na zbudowanie schodów wygodnych oraz bardzo stylowych, idealnie dopasowanych do każdego wnętrza. Te naturalne surowce świetnie uzupełniają zarówno nowoczesne aranżacje, jak i klasyczne wystroje. Sprawdzą się w skandynawskiej, rustykalnej lub eklektycznej stylistyce. Łatwo łączyć je również z innymi materiałami, takimi jak metal, szkło czy tworzywa sztuczne.

Produkujemy pełną gamę niestandardowych i standardowych schodów drewnianych – od prostych konstrukcji, aż po najbardziej skomplikowane, np. okrągłe klatki schodowe. Dbamy o to, aby zrealizowane projekty były nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale także maksymalnie funkcjonalne. Każdy domownik powinien odczuwać niezwykły komfort z ich codziennego użytkowania. Jeśli chcą Państwo stworzyć w swoim domu najlepsze schody drewniane Starogard Gdański to miasto, w którym nasza firma cieszy się znakomitymi opiniami. Chętnie zrealizujemy każde zlecenie, szybko przygotowując schody dopasowane do Państwa potrzeb. Gwarantujemy krótki czas oczekiwania, starannie wyselekcjonowane materiały oraz profesjonalny montaż.

Wybór surowca na schody drewniane

Wybór materiału na schody może wydawać się bardzo prostą, wręcz banalną czynnością, w porównaniu z innymi decyzjami, jakie trzeba podjąć w trakcie budowy lub gruntownego remontu domu. Jest to jednak niezwykle ważna kwestia, od której zależy trwałość oraz funkcjonalność tej niezbędnej konstrukcji. Jako doświadczony producent schodów z drewna, mający za sobą niezliczoną ilość takich realizacji w Starogardzie Gdańskim i innych miastach, możemy z całym przekonaniem polecić właśnie ten materiał. Charakteryzuje go niezwykła trwałość oraz niepowtarzalny, sprawiający wrażenie luksusu wygląd. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każde drewno sprawdzi się w przypadku często użytkowanych schodów. Jako materiał budowlany nadaje się surowiec pozyskiwany z najtwardszych gatunków drzew, takich jak rodzime dęby, buki, orzechy, jesiony czy wiązy, ale też niewystępujących w naszym kraju, jak mahoń lub wenge. Te ostatnie wyróżniają się nietypową kolorystyką oraz interesującym usłojeniem, ale także wyższą ceną. Jednak nasze krajowe drzewa też przybierają piękne barwy, a ich różnorodność pozwala na stworzenie projektów idealnie dopasowanych do aranżacji danego pomieszczenia.

Jak dobrać drewniane schody do wnętrza?

Schody z drewna bardzo często stają się największą dekoracją wewnątrz domu. Aby pełniły taką funkcję, musi zostać spełnionych kilka warunków. Po pierwsze, konstrukcję należy odpowiednio wyeksponować. Jeśli umieści się ją w korytarzu lub holu zaraz przy wejściu, będzie pierwszym elementem, na który zwrócą uwagę goście. Jednak coraz częściej stawia się ją w salonie, dzięki czemu jest dłużej w zasięgu wzroku odwiedzających. W obu przypadkach należy zadbać o to, by rozmiar i kształt schodów drewnianych był dopasowany do pomieszczenia. Schody nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca, bo efekt może okazać się przytłaczający. Z drugiej strony, jeśli schody będą za małe, to trudno o prawdziwie imponujące wrażenie. Dlatego dobrze skonsultować wszystko z projektantem, podając mu jak najwięcej danych. Kolejne kwestia to odpowiedni dobór kolorystyki schodów, która powinna zachować spójność z innymi elementami wnętrza, jak podłoga czy meble. Warto pamiętać, że jaśniejsze drewno nada pomieszczeniom lekkości i optycznie je powiększy, choć nie brakuje osób, które preferują klasyczną elegancję ciemnego drewna. Na ostateczny rezultat wpływa także jakość wykonania. Jeśli miejscem Państwa zamieszkania jest Starogard Gdański i zależy Wam na pełnym profesjonalizmie, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.