$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Swarzędz

Schody wykonane z drewna są doskonałym rozwiązaniem dla wymagających osób, poszukujących ciekawych, ponadczasowych rozwiązań. Przed wszystkim tego rodzaju konstrukcja odznacza się niepowtarzalną estetyką.

Drewno stosowane jest w architekturze od tysięcy lat i nic nie wskazuje na to, żeby coś w tej kwestii miało się zmienić. Jeżeli chodzi o schody Swarzędz jest miastem, gdzie wiele osób urządza wnętrza swoich domów w stylu klasycznym. Jak się okazuje, drewno sprawdzi się doskonale w przypadku tradycyjnych domów. Nie znaczy to jednak, że nie bywa wykorzystywane w nowoczesnych, a nawet awangardowych stylistykach.

Osoby decydujące się na zamówienie schodów z drewna mają do wyboru wiele różnych gatunków. W Polsce jednym z najczęściej wybieranych jest oczywiście nasz krajowy dąb. To mocne drewno będzie prezentowało się znakomicie przez wiele lat, a dobrze konserwowane przetrwa nawet bardzo intensywne użytkowanie.

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 103Ciekawym wyborem jest jesion – ten dość elastyczny gatunek drewna pozwala na wyjątkowo wymyślne konstrukcje, których ograniczeniem staje się właściwie jedynie wyobraźnia oraz możliwości finansowe zamawiającego.

Oba wyżej wymienione gatunki prezentują się bardzo elegancko w każdych warunkach. Dobrym rozwiązaniem jest podkreślenie estetyki schodów oryginalnymi dodatkami umieszczonymi przy stopniach oraz interesującą aranżacją oświetlenia.

Schody drewniane Swarzędz

W ofercie producentów dostępnych jest bardzo wiele rozmaitych wariantów i konstrukcji. Przy wyborze warto kierować się własnymi potrzebami, ale również radą doświadczonego fachowca. Tylko taka osoba będzie w stanie określić czy dane schody spełnią swoje zadanie w konkretnej przestrzeni.

W takiej kwestii jak zabiegowe schody drewniane Swarzędz przypomina inne polskie miasta – oznacza to, że wiele osób korzysta z tego prostego i wysoce funkcjonalnego rozwiązania. Sprawdza się ono doskonale wszędzie tam, gdzie jest wystarczająco dużo przestrzeni. W przypadku wnętrz, gdzie miejsce na schody jest mocno ograniczone, można zastosować konstrukcje skręcone.

Bliskie schodom zabiegowym są łamane. W tym wariancie występują jedynie dwa ciągi stopni, które przedzielone są poziomą, płaską płaszczyzną. Warto też zadbać o odpowiednie wykończenie schodów – to od niego zależy, jak będą się one prezentować na co dzień. Do najpopularniejszych metod zaliczamy olejowanie oraz lakierowanie. Ta druga sprawia, że konserwacja ogranicza się praktycznie wyłącznie do regularnego usunięcia gromadzącego się kurzu. Z kolei olejowanie zmniejsza poślizg i powoduje, że stopnie wyglądają zdecydowanie bardziej naturalnie.