$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Szprotawa

Każdy projekt domu, w którym oprócz parteru znajduje się również poddasze lub piętro, wymaga połączenia ze sobą obu kondygnacji. Rozwiązaniem architektonicznym, które od lat nie traci na popularności mimo pojawiania się coraz to nowszych trendów, są stylowe schody drewniane. Jakie są ich zalety i co sprawia, że tego rodzaju konstrukcje znajduję ogromne grono zwolenników w kolejnych pokoleniach?

Schody z drewna i ich ponadczasowa wytrzymałość

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 101

Jednym z głównych powodów, dla których tak chętnie sięgamy po aranżacje produkowane z naturalnego drewna, jest jego ponadprzeciętna trwałość. Realizowane przez firmę Domański projekty schodów drewnianych w Szprotawie to rozwiązania, które zachwycają efektowną estetyką oraz odpornością na trudy eksploatacji przez długie dziesięciolecia. Osobom, które oczekują wytrzymałości przez co najmniej kilka dekad, w szczególności polecamy nasze konstrukcje dębowe oraz jesionowe, które nie wymagają zaawansowanej pielęgnacji i doskonale znoszą intensywne użytkowanie.

Drewniane schody – w zgodzie z naturą

Kolejną zaletą tego rodzaju stolarki jest fakt, iż drewno zalicza się do najbardziej naturalnych materiałów budowlanych. Trend powrotu do natury jest obecnie coraz lepiej zauważalny zarówno w klasycznych, jak i skandynawskich czy prowansalskich aranżacjach, w których solidne schody drewniane ocieplają wnętrza i nadają im bardziej przytulny charakter. Jednocześnie, dzięki swojej minimalistycznej formie, będą również idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń zaprojektowanych w stylistyce nowoczesnej lub industrialnej.

Z jakich gatunków drewna produkowane są schody w Szprotawie?

Warto dodać, że do produkcji stolarki w firmie Domański wykorzystywane są wyłącznie najtwardsze rodzaje drewna, zarówno rodzime, jak i egzotyczne. Z doskonale nam znanych gatunków, takich jak dąb, jesion, buk, wiąz czy orzech, produkujemy odporne na uszkodzenia i niezwykle stylowe schody w Szprotawie. Oprócz nich coraz większym powodzeniem, z uwagi na swoją niebanalną estetykę oraz doskonałe właściwości użytkowe, cieszą się również drewniane konstrukcje z niespotykanych w naszym klimacie drzew, takich jak jatoba, teak czy merbau.

Wyrafinowany design i najwyższa precyzja

Niezależnie od tego, czy wybiorą Państwo jeden z krajowych gatunków, czy zdecydują się na realizację z wykorzystaniem drewna egzotycznego, gwarantujemy indywidualne podejście oraz wsparcie na każdym etapie współpracy. Jako producent schodów drewnianych z wieloletnim doświadczeniem, doskonale wiemy, jak ważna jest dbałość o każdy detal, dlatego nieustannie rozwijamy nasz park maszynowy, Pozwala nam to jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania naszych Klientów, dostarczając rozwiązania, które zachwycają nietuzinkową, elegancką formą oraz precyzyjnym wykonaniem.

Jakie schody z drewna wybrać?

W ofercie firmy Domański znajduje się szeroka gama konstrukcji schodowych, z której nawet najbardziej wymagający użytkownicy znajdą rozwiązania idealne dla siebie. Oferujemy m.in.:

  • cieszące się niesłabnącą popularnością rozwiązania dwubiegunowe,
  • konstrukcje drewniane wyposażone w spoczniki,
  • idealne do wąskich pomieszczeń modele spiralne i kręcone,
  • rozwiązania jedno-, dwu- oraz trzypoziomowe,
  • efektownie prezentujące się w przestronnych wnętrzach schody dywanowe,

a także szereg innych projektów, które na bieżąco wprowadzamy do naszej oferty, bacznie śledząc najnowsze trendy w branży. Wybór idealnego projektu jest kwestią indywidualną, uzależnioną m.in. od ilości dostępnego miejsca, intensywności eksploatacji czy możliwości konstrukcyjnych danego budynku. Również w tej kwestii zapewniamy Państwu profesjonalne wsparcie.

Produkcja schodów krok po kroku

Niezależnie od wybranego modelu oraz gatunku drewna, proces produkcji w naszej firmie zawsze zaczyna się od indywidualnie opracowanego projektu. Jeśli dysponują już Państwo gotową dokumentacją, również podejmujemy się jej realizacji. Kolejnym krokiem jest produkcja schodów drewnianych, które w zależności od stopnia skomplikowania projektu oraz rodzaju użytych materiałów, może trwać do kilku tygodni. Gotowy produkt dostarczamy do Klienta, gdzie odbywa się końcowy etap, czyli montaż stolarki. Jeśli w budynku planowane są dalsze prace budowlane, warto skorzystać z dodatkowej usługi, jaką jest kompleksowe zabezpieczenie stopni oraz balustrad przed uszkodzeniem.

Drewniane schody Szprotawa – od projektu do realizacji

Rekomendacje zadowolonych Klientów z całego województwa lubuskiego oraz z wielu innych regionów kraju stanowią najlepszą rekomendację naszych usług. Jeśli marzą się Państwu solidne i efektowne schody drewniane w Szprotawie za przystępną cenę, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Do wszystkich zleceń podchodzimy indywidualnie, każdemu z naszych Klientów zapewniając pełne wsparcie. Doradzimy zarówno na etapie projektu, jak i w momencie wyboru odpowiedniego gatunku drewna, a także podpowiemy, jak skutecznie zadbać o drewnianą konstrukcję, by służyła Państwu przez długie dekady. Już dziś zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.