$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Wadowice

Schody to nie tylko konieczny element do poruszania się pomiędzy piętrami, ale także prawdziwa dekoracja wnętrza. Wybór właściwego modelu wpływa więc na funkcjonalność domu, jak również na jego estetykę.

Jeśli zależy nam na zachowaniu spójnej, a zarazem eleganckiej aranżacji wnętrz, najbardziej uniwersalne oraz atrakcyjne okazują się stopnie wykonane z drewna.

Schody drewniane Wadowice

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 85Drewno stanowi jeden z najstarszych surowców naturalnych znanych ludzkości. Dawniej używany z konieczności, dziś świadczy o luksusie. Elementy wnętrza wykonane z prawdziwego drewna, a nie udających je zamienników, nie należą do najtańszych. Pamiętać trzeba jednak, że to materiał trwały, a jeśli o niego odpowiednio zadbamy, może służyć latami, dobrze spełniając swoją funkcję oraz nieustannie zachwycając wyglądem. Jest bardzo plastyczny, dzięki czemu wykonanym z niego stopniom łatwo nadać dowolny, niepowtarzalny kształt. Potrzeba do tego doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Jeśli interesują Państwa solidne schody drewniane Wadowice to miasto, na którego terenie działania z przyjemnością podejmie się firma Domański. Konstrukcje prosto od producenta to najbardziej pewne, a także najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie. Jeden podmiot odpowiada za dokonanie niezbędnych pomiarów wewnątrz domu, stworzenie stosownego projektu, wykonanie, przewóz, a także montaż. Każdy etap nadzorują wykwalifikowani specjaliści. Decyzję o zatrudnieniu konkretnej firmy powinny ułatwić zdjęcia dotychczasowych realizacji oraz opinie klientów.

Jak dobrać schody do wnętrza?

O ile kształt schodów jest ograniczony praktycznie tylko wyobraźnią zleceniodawcy lub projektanta, tak w przypadku kolorystyki całkowita dowolność nie jest wskazana. Drewno to materiał występujący w różnych barwach, w zależności od gatunku drzewa. Przeważają oczywiście przeróżne odcienie brązu, od bardzo jasnego drewna jesionowego, przez ciemniejsze dębowe, po bardzo ciemne z egzotycznego drzewa wenge. Oprócz tego należy wymienić niemalże czarny heban i prawie biały buk, a także mniej typowe barwy, jak ciemnoczerwony mahoń czy wpadająca w pomarańcz jatoba. Wybór niestety nie powinien zależeć tylko od własnych upodobań. Barwa schodów musi być jak najlepiej dopasowana do pozostałych elementów wystroju oraz całej aranżacji. Schody z mahoniu niekoniecznie sprawdzą się przy meblach z hebanu i dębowej podłodze. Obecnie największą popularnością cieszą się minimalistyczne style wnętrzarskie, np. skandynawski. Do nowoczesnej aranżacji doskonale pasuje jaśniejsze drewno, które nada pomieszczeniu lekkości oraz przestronności.