$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Wałbrzych

W obecnych czasach istnieje całe mnóstwo rozmaitych rozwiązań, pozwalających podkreślić wizualne zalety danego wnętrza. Jednym z ciekawszych spośród nich są pięknie wykonane i indywidualnie zaprojektowane drewniane schody. Jaki jednak konkretnie wybrać gatunek tego materiału, ale też do kogo zgłosić się w celu uzyskania atrakcyjnego projektu oraz fachowego montażu?

Najpopularniejsze rodzaje drewna na schody

W kwestii takiej jak drewniane schody Wałbrzych nie różni się szczególnie od pozostałych obszarów Polski. Klienci z tej miejscowości najczęściej wybierają jeden z dwóch bazowych gatunków drewna – jesion albo dąb. Pierwszy ze wspomnianych typów tego materiału ceniony jest przede wszystkim ze względu na bardzo uniwersalny, a przy tym również atrakcyjny wizualnie odcień, a także z uwagi na swoją wysoką sprężystość, przekładającą się na wieloletnią wytrzymałość. Dąb natomiast uchodzi za surowiec niezwykle szlachetny i trwały, o głębokiej, ciemnej barwie oraz specyficznym usłojeniu. Pozostałe gatunki drewna, także cieszące się popularnością w kontekście produkcji schodów to m.in.: buk, jatoba oraz zachwycający swą czerwienią mahoń czy też piękny, czarny heban.

nowoczesne schody domański

Profesjonalny wykonawca

Dobór odpowiedniego surowca pod budowę schodów stanowi tylko jeden z kluczowych dla tego przedsięwzięcia czynników sukcesu. Drugim jest odnalezienie fachowca, który tak przygotuje oraz zmontuje finalny produkt, aby był nie tylko estetyczny, ale również elastyczny, wytrzymały na obciążenia i uodporniony na ścieranie się.

Jeśli chodzi o profesjonalnie projektowane oraz montowane schody Wałbrzych jest miastem, w którego obrębie nasza firma cieszy się wśród klientów dużym zaufaniem i nieposzlakowaną opinią. Osobom, które zdecydują się podjąć z nami współpracę, zapewniamy kompleksową, a przy tym w pełni zindywidualizowaną obsługę, udzielając wsparcia na każdym etapie realizacji zlecenia. W przypadku zainteresowania naszą ofertą serdecznie zapraszamy do kontaktu. Mają Państwo możliwość uzyskania fachowego doradztwa lub rzetelnego przygotowania projektu, a także skrupulatnego montażu wraz z precyzyjnym wykończeniem Państwa przyszłych schodów.

 

Schody drewniane Wałbrzych – zalety i korzyści

Schody z drewna cieszą się niesłabnącą popularnością od dziesiątków lat. Nic dziwnego – są solidne, trwałe i bardzo eleganckie. Ich dużą zaletą jest naturalność, urok oraz wyjątkowy klimat, który nadają pomieszczeniom. Stanowią one ponadto bardzo uniwersalne rozwiązanie, ponieważ w zależności od konstrukcji, kształtu czy kolorystyki, sprawdzą się znakomicie zarówno we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym, tradycyjnym, jak też w aranżacjach nowoczesnych. Decydując się na konkretny rodzaj czy barwę drewna, można stworzyć określony styl w domu, rozświetlić ciemne pomieszczenie lub też uczynić ze schodów główny, przyciągający wzrok i uwagę element wnętrza.

Co ciekawe, drewno można z powodzeniem łączyć również z innymi materiałami, takimi jak metal czy szkło, uzyskując w ten sposób niebanalne, ciekawe rozwiązanie architektoniczne. Warto również wspomnieć o tym, że drewno jest bardzo przyjemnym w dotyku, a także ciepłym materiałem. W przeciwieństwie więc np. do schodów metalowych, można po nich chodzić boso, bez poczucia dyskomfortu związanego z zimną, nieprzyjemną powierzchnią pod stopami.Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 8

Drewno to surowiec łatwy w obróbce. Dzięki temu bez trudu można z niego uzyskać różne modele schodów, m.in. gięte, spiralne, klasyczne czy też schody dywanowe Wałbrzych nie jest w tym zakresie wyjątkiem – w mieście tym właściciele domów piętrowych czy dwupoziomowych mieszkań bardzo chętnie decydują się na montaż różnych rodzajów schodów drewnianych.

Prawidłowo zaprojektowane, precyzyjnie zbudowane z wysokogatunkowego surowca, a następnie odpowiednio pielęgnowane i regularnie konserwowane schody z drewna są inwestycją na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat. Aby jednak mieć gwarancję, że konstrukcja ta rzeczywiście pozostanie estetyczna oraz funkcjonalna na długi czas, warto zlecić jej wykonanie polecanej, sprawdzonej firmie.

Piękne i funkcjonalne schody Wałbrzych

Domański to doświadczony producent schodów Wałbrzych wraz z okolicznymi miejscowościami to niejedyny obszar działania przedsiębiorstwa. Firma świadczy też usługi dla klientów prywatnych i biznesowych z dalszych obszarów Polski. Zapewniamy konkurencyjne ceny, fachowe doradztwo specjalistów oraz w pełni profesjonalną realizację usług.

Polecamy także:

schody opoleschody bielskoekskluzywne schody