$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody bukowe – charakterystyka drewna

Buk to drewno stosunkowo trwałe i wytrzymałe. Jego cechą charakterystyczną i dużą zaletą jest możliwość swobodnego formowania, co oznacza, że wykonane z niego schody mogą przybierać rozmaite formy, których nie ograniczają żadne właściwości materiału. Struktura drewna bukowego jest jednolita, a jego naturalny kolor prezentuje się wspaniale.

Jest jasny i wyróżniający się na tle innych propozycji.

Mimo że buk jest drzewem stosunkowo wymagającym, można go spotkać praktycznie w każdym liściastym i mieszanym lesie w Polsce. Średnio najwyżsi przedstawiciele tego gatunku osiągają do 50 metrów wysokości, a średnica ich pnia dochodzi nawet do półtora metra. Najlepsze warunki do wzrostu buku to obszary dobrze nasłonecznione oraz żyzne, próchnicze i wilgotne gleby. W takich okolicznościach można spodziewać się, że drzewo będzie rosło w odpowiednim tempie i przy zachowaniu dobrej kondycji, aby następnie można było je przetworzyć na piękne schody z drewna bukowego.Domański Schody

Drewniane schody bukowe – możliwości aranżacji

W związku z tym, że drewno bukowe jest bardzo podatne na wszelkiego rodzaju formowanie, bez problemu można także puścić wodze fantazji, projektując schody. Bez względu na to, czy projekt mieszkania wpisuje się w styl tradycyjny, czy nowoczesny, schody bukowe okażą się wspaniałym dopełnieniem. Polecamy wykorzystać ten gatunek szczególnie do bardziej wymagających, skomplikowanych realizacji. Buk posiada swoją charakterystyczną barwę, którą warto podkreślić, decydując się na jego użycie do wykonania schodów. Jednak jest to materiał, którego wygląd można z łatwością odmienić, przyciemnić lub rozjaśnić w zależności od gustu i preferencji, nadając mu także cechy wyglądu zupełnie innego gatunku drewna.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami oraz skorzystania z naszej oferty. Jako eksperci chętnie doradzimy także w sprawie realizacji projektu oraz pomożemy spełnić Państwa marzenia dotyczące drewnianych schodów.