$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody z drewna jesionowego – czym się charakteryzują?

Drewniane schody stanowią jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań do domów – decydują o tym właściwości użytkowe naturalnego surowca, jego walory estetyczne oraz szlachetny charakter. Poza eleganckimi i trwałymi konstrukcjami dębowymi uznaniem cieszą się także schody wykonane z jesionu.

Drewno jesionu wyróżnia się dużą twardością, a jednocześnie wysoką sprężystością. Dzięki temu jest łatwe w obróbce i doskonale nadaje się do tworzenia nawet fantazyjnych projektów. Surowiec ten, zastosowany w pomieszczeniach suchych oraz ciepłych, a także odpowiednio wykończony, zachowuje odporność na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne i z powodzeniem zastępuje droższy materiał, jakim jest dąb.

Tym, co wyróżnia schody jesionowe jest ich jasny odcień. Drewo tego typu sprawdzi się więc w różnych aranżacjach przestrzeni – świetnie wkomponuje się we wnętrza minimalistyczne lub urządzone w stylu skandynawskim, a także spełni funkcję kontrastową w wystroju opartym na ciemniejszych barwach. Warto zauważyć, że jasna konstrukcja schodów z drewna jesionowego będzie odpowiednia również do słabo oświetlonych klatek schodowych, które optycznie rozjaśni.Domański Schody

Uwagę przyciąga ponadto interesująca faktura jesionu, czyniąca wyprodukowane z niego schody jeszcze bardziej atrakcyjnymi wizualnie. Najlepszy efekt dekoracyjny, ale również optymalne właściwości użytkowe uzyskuje się dzięki ich lakierowaniu. Zastosowane do produkcji schodów drewno jesionowe można również śmiało łączyć z elementami metalowymi – stalowe balustrady dodadzą mu elegancji i pozwolą dopasować schody do stylistyki otoczenia.

Schody z drewna jesionowego można zaprojektować na wiele sposobów. Do wyboru są zarówno konstrukcje proste, jak i kręcone. Jeśli domownikom zależy na optycznej lekkości, warto zrezygnować z podstopnic – w ten sposób dodatkowo uda się wyeksponować kolor ścian. Bez względu na to, czy interesują nas schody o oryginalnym designie, czy klasyczna, prosta bryła, jesion jest wartościowym surowcem, który znajdzie zastosowanie w obu sytuacjach.