$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody z drewna litego czy klejonego?

Schody to jeden z najważniejszych elementów w piętrowym domu. Każdego dnia są użytkowane przez domowników, a ich stopnie należą do najbardziej eksploatowanych części.

Wybierając materiał, warto zatem zastanowić się, jakie są wady i zalety zarówno drewna litego, jak i klejonego. Ponadto dobrym pomysłem będzie wzięcie pod uwagę ceny, podatności na procesy starzenia oraz parametrów odpornościowych. Co zatem okaże się optymalnym wyborem – schody z drewna litego czy klejonego?

Drewno klejone odznacza się znakomitymi właściwościami wytrzymałościowymi, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie czynników środowiskowych. Belki mogą składać się z dwóch, trzeb lub więcej warstw, co zapewnia doskonałą żywotność gotowego elementu. Wybierając schody z drewna klejonego zyskują Państwo gwarancję, że konstrukcja nie wypaczy się, ani nie odkształci podczas codziennego użytkowania.

Schody lite czy klejone?

Ze względu na to, że schody poddawane są intensywnej eksploatacji, muszą być wykonane z twardego materiału, aby przez długie lata spełniały swoją funkcję. Z tego powodu wiele osób wybiera drewno lite, otrzymywane z dwukrotnego przetarcia kłody. Najpopularniejszymi gatunkami drzew, z których robi się schody, są buk, jesion i dąb. W przypadku schodów rzadziej użytkowanych, np. w piwnicy, można użyć natomiast drewna sosnowego.Domański Schody

Schody z drewna litego z pewnością będą bardziej elastyczne. Trzeba jednak pamiętać o impregnacji, aby nie narazić elementów na działanie czynników biologicznych. Drewno lite odznacza się długowiecznością i jest powszechnie stosowane np. w chatkach góralskich. Z kolei elementy klejone wyróżniają się wyjątkową lekkością oraz wysoką estetyką.

Drewno klejone daje też praktycznie nieograniczone możliwości kształtowania, więc projekt schodów kręconych czy nietypowych nie stanowi tutaj żadnego problemu. Niezależnie od rodzaju, każde drewno jest materiałem ekologicznym i w pełni naturalnym. Dobrym pomysłem może być zwrócenie się do producenta schodów z pytaniem, jaki rodzaj będzie odpowiedni dla konkretnego zastosowania.

Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ SCHODÓW oraz GALERIĄ ZDJĘĆ REALIZACJI.