$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody z litego drewna – jak je pielęgnować?

Drewniane schody to konstrukcja nadająca wnętrzu elegancki charakter. Bez względu na to, czy umieszcza się je w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, czy nowoczesnym, zawsze prezentują się niezwykle gustownie i elegancko. Warto jednak pamiętać, że schody z litego drewna wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Tylko wtedy zachowają dobry wygląd przez długi czas.

Czyste i zadbane schody z drewna

Aby zachować schody w dobrej formie i przez lata cieszyć się ich pięknem oraz funkcjonalnością, warto pamiętać o kilku zasadach, a także wiedzieć, co szkodzi drewnianym powierzchniom. Z pewnością nie lubią drobnych, a zarazem ostrych drobinek, które wnosi się na butach. Mogą one rysować i uszkadzać lakier, dlatego przed wejściem na schody dobrze jest dbać o zmianę obuwia, a jeśli to niemożliwe – o ich dokładne wytarcie. Schodom z litego drewna nie służy również nadmiar wody, więc przy pracach porządkowych lepiej unikać mokrego mopa i ograniczyć się do wilgotnej ściereczki. Domański SchodyPrzed myciem stopni przy użyciu szczotki z miękkim włosiem warto zmieść z nich drobne zanieczyszczenia czy paprochy, które mogłyby trzeć lakier. Wycierając schody, należy postawić na preparaty przeznaczone do pielęgnacji drewnianych powierzchni. Nie mogą one jednak być silnie inwazyjne, przy czyszczeniu postawmy raczej na delikatne środki myjące, dzięki którym drewno zachowa swoje właściwości oraz piękny wygląd. Podobnie sprawa wygląda z pielęgnacją balustrad. Jeśli są one drewniane, przy pracach porządkowych najlepiej używać miękkiej ściereczki oraz delikatnego środka. Szklane balustrady można czyścić płynem do mycia okien.

Zadbane, odpowiednio pielęgnowane schody z drewna odwdzięczą się za troskę wspaniałą prezencją oraz trwałością, dlatego warto temu zagadnieniu poświęcić nieco uwagi i dobrać właściwy sposób konserwacji. Jeżeli ma się wątpliwości, czy w dobry sposób czyści się schody z drewna litego, można zasięgnąć porady producenta. Jako specjalista od drewnianych elementów z pewnością doradzi optymalną metodę pielęgnacji stopni i balustrad.