$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody z paneli winylowych – ile kosztują, jak je zrobić?

Panele winylowe na schody drewniane mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla niejednego wnętrza, w którym chce się utrzymać minimalistyczny wystrój wnętrza. Dzięki panelom położonym zarówno na podłodze, jak i na schodach, można nie tylko zaoszczędzić, ale również uzyskać identyczny efekt drewna na schodach, a także na podłodze. Ile kosztują schody z paneli?

Schody z paneli winylowych – dlaczego warto?

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 53Panele winylowe samoprzylepne na schody powinny być dobrane specjalnie z myślą o ich wykorzystaniu na schodach. Dzięki temu będzie mógł je przykleić każdy, nawet bez specjalistycznego wsparcia. Schody z paneli winylowych są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, łatwe w montażu, ale też tanie. Będą się one prezentowały bardzo elegancko i ponadczasowo, a w dodatku są łatwe w pielęgnacji i dobrze tłumią kroki. Panele winylowe to półprodukty, które pozwalają ozdobić podłogi, ale również schody w dokładnie taki wzór, jakiego się oczekuje – jak drewno czy marmur, ale bez oczywistych kosztów wynikających z wykorzystania tak drogich, luksusowych materiałów wykończeniowych. Dużym plusem paneli jest również to, że doskonale imitują one drewno czy kamień. Są wodoodporne, ale również antypoślizgowe – a to oznacza, że mogą z powodzeniem sprawdzić się na często mytych schodach wewnętrznych, po których często biegają dzieci.

Ile kosztują schody z paneli?

Panele winylowe na schody drewniane wykonane są z tworzywa sztucznego, dlatego też będą o wiele tańsze niż drewniane listwy. Koszt montażu zależy oczywiście od tego, jaki rodzaj paneli wybierzemy i jaką powierzchnię zamierzamy nimi pokryć. Panele winylowe mają prostokątny kształt, dlatego nie uda się obłożyć nimi schodów zaokrąglonych. Panele winylowe samoprzylepne na schody to koszt około 70-80 złotych za metr kwadratowy. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę konieczność kupienia specjalnych listew czy profili aluminiowych, które mogą ułatwić budowanie schodów z paneli. Znając ilość stopni w domu i zarówno powierzchnię płaską, jak i boczną każdego z nich, można z łatwością policzyć, że koszt wykonania takich schodów nie powinien być większy niż 2-3 tysiące złotych.

Jak przygotować schody do paneli?

Zanim położy się panele winylowe na schody wykonane z betonu, należy dokładnie je oczyścić – zamieść, ewentualnie odtłuścić specjalnymi preparatami. Im gładszą i czystszą powierzchnię będą miały, tym większe powodzenie sprawnego przeprowadzenia prac i uzyskania najlepszego efektu kładzenia paneli. Wymaga to trochę cierpliwości, ale efekt jest zdecydowanie warty wysiłku!