$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Trwałe schody z prawdziwego drewna w domu

Schody wewnętrzne są niezbędnym elementem konstrukcyjnym w kilkukondygnacyjnych domach bądź mieszkaniach. Muszą spełniać określone wymogi techniczne, zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo, a także wyróżniać się estetycznym wyglądem – wszystkie te cechy łączą w sobie schody z drewna.

Ten naturalny materiał ma wiele zalet, wśród których w pierwszej kolejności wymienić trzeba niezwykłą wytrzymałość. Jest ona jeszcze większa, gdy surowiec zostanie zabezpieczony lakierem bądź olejem.

Ponadto drewno daje ogromne możliwości tworzenia oryginalnych projektów. Można z niego budować nie tylko proste, ale również fantazyjnie ukształtowane konstrukcje, optymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń. Prawdziwe drewno liściaste najlepszego gatunku po wykończeniu powierzchni może być eksploatowane przez wiele lat i niezmiennie zachwycać wyglądem. Surowiec ten pięknie się starzeje, nabierając z wiekiem szlachetności, co dla wielu osób stanowi dodatkowy atut.

Domański Schody

Drewniane schody prezentują się elegancko bez względu na to, jaki mają kolor i kształt. Doskonale pasują do nowoczesnych oraz klasycznie urządzonych przestrzeni, a wzbogacone w dodatkowe detale zyskują unikalny charakter. Schody z prawdziwego drewna mają jeszcze inną zaletę – powstają z różnych gatunków surowca, co decyduje o ich odmiennej strukturze oraz naturalnym odcieniu. Do wyboru jest m.in. dąb, buk lub jesion, a także egzotyczne wenge, mahoń czy heban. Wybór konkretnego surowca zależy od indywidualnych preferencji, a duże zróżnicowanie materiałów pozwala na zamówienie schodów mieszczących się w różnych przedziałach cenowych.

Warto też pamiętać o łatwej pielęgnacji schodów z drewna i możliwości swobodnego łączenia naturalnego surowca z innymi materiałami, np. kutą stalą, co umożliwia projektowanie zupełnie nieszablonowych konstrukcji. W końcu drewniane schody doskonale komponują się z drewnianą lub drewnopodobną posadzką i meblami oraz czynią przestrzeń przytulną – to kolejny argument przemawiający za tym, by wybrać je do swojego domu.