$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody zabiegowe – jak je zrobić?

Staranne zaprojektowanie i wykonanie schodów zabiegowych wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań, co sprawia, że wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy. Dzieje się tak, ponieważ schody zabiegowe należą do projektów, które wymagają wykonania niezwykle szczegółowych wymiarów, a następnie przeniesienia ich na przemyślany projekt całej instalacji.

Warto przy tym wspomnieć, że szerokość oraz wysokość poszczególnych stopni zabiegowych ma bardzo duży wpływ na funkcjonalność schodów, oraz na komfort ich codziennego użytkowania. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, jak rozrysować schody zabiegowe, aby zyskać funkcjonalną i dobrze zorganizowaną przestrzeń.

Jak wykreślić schody zabiegowe, aby zyskać funkcjonalną instalację?

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 215Odpowiednio zaprojektowane schody zabiegowe cechują się zwężeniem kilku stopniu w miejscu, w którym schody skręcają. Dzięki temu znika konieczność budowania osobnych podestów, które zajmują wiele cennego miejsca i które często wiążą się z większym wydatkiem. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że stopnie zabiegowe często przybierają kształt trójkątów i są węższe w miejscu, w którym pojawia się skręt. Z tego powodu niezwykle ważne staje się ich rozrysowanie w taki sposób, aby mimo zwężenia wciąż były bezpieczne i zapewniały komfortowe poruszanie się zarówno dzieciom, jak i osobom z ograniczeniami ruchowymi.

Jak obliczyć schody zabiegowe? Obecnie istnieją specjalne wytyczne, które określają, ile powinna wynosić minimalna szerokość oraz wysokość poszczególnych stopni zabiegowych. Mimo to niekiedy okazuje się, że podane wytyczne nie są zbytnio komfortowe dla domowników i w przypadku dzieci lub osób z ograniczeniami ruchowymi sprawiają wiele trudności podczas wchodzenia albo schodzenia. Z tego powodu warto znaleźć firmę, która zajmuje się profesjonalnym projektowaniem i montażem schodów oraz wie, jak wykreślić schody zabiegowe, aby zyskać funkcjonalną i bezpieczną instalację. Jedną z takich firm jest między innymi Domański, czyli przedsiębiorstwo, które wyróżnia się bardzo dużym doświadczeniem oraz licznymi udanymi realizacjami nawet trudnych projektów.

W jakich wnętrzach schody zabiegowe sprawdzą się najlepiej?

Zastanawiając się, jak rozrysować schody zabiegowe, warto także przemyśleć, w jakich mieszkaniach będą one najlepszym rozwiązaniem. W ostatnich latach na tego typu inwestycję najczęściej decydują się klienci, którym zależy na uzyskaniu świetnie prezentujących się schodów przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności cennej przestrzeni. Co więcej, schody zabiegowe również często charakteryzują się ciekawymi projektami, które można z powodzeniem wkomponować w istniejącą aranżację i zyskać tym samym spójne, harmonijne wnętrze. Duży wybór godnych uwagi projektów oraz materiałów zapewnia wspomniana wcześniej firma Domański, która gwarantuje przy tym precyzyjne wykończenie instalacji oraz wykorzystanie trwałych produktów.