$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Zakopane

Do niezbędnego wyposażenia wnętrza każdego domu piętrowego należą schody. Coraz częściej tego rodzaju konstrukcja zostaje wyeksponowana, stając się głównym elementem dekoracyjnym.

Aby odpowiednio się prezentowała, niezwykle istotny okazuje się wybór materiału. Warto postawić na tradycyjne, ale bardzo uniwersalne rozwiązanie, jakim jest drewno. To wciąż bardzo popularny surowiec na schody, a Zakopane to miasto, w którym wyjątkowo dobrze pasuje do najczęściej spotykanej architektury.

Schody drewniane Zakopane

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 47Drewno to naturalny surowiec, który z jednej strony charakteryzuje się dużą trwałością, dzięki czemu nadaje się do codziennego użytku, a zarazem należy do materiałów łatwych w obróbce. Ta właśnie cecha sprawia, że drewniane schody mogą przybrać najróżniejsze kształty. Jeśli dysponuje się odpowiednią przestrzenią, warto postawić na schody spiralne, zwane też okrągłymi. Zakręcone stopnie przyciągną uwagę każdego gościa. Tego rodzaju konstrukcje rewelacyjnie prezentują się np. w salonie lub dużym holu. Czasem jednak układ ścian w domu ogranicza możliwości. Wąskie, podłużne pomieszczenie pozwala jedynie na montaż schodów jednobiegowych. Z kolei w szerszym, a krótszym korytarzu lub pokoju sprawdzają się schody dwubiegowe, ze spocznikiem pomiędzy biegnącymi w przeciwne kierunki stopniami. Dwa ostatnie typy są na pewno odpowiedniejsze dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Wadą wydają się mniejsze możliwości personalizacji, jednak wciąż można nadać im charakteru np. za pomocą zdobionej balustrady.

Czy drewniane schody pasują do każdego wnętrza?

Trudno wymienić równie uniwersalny surowiec, jak drewno. Fantastycznie sprawdza się we wszystkich rodzajach wnętrz, tych bardziej klasycznych, jak i nowoczesnych. Jest przecież używane także do produkcji innych elementów wystroju – podłóg, drzwi, ram okiennych oraz mebli. Pamiętać trzeba jedynie o tym, by schody pasowały do reszty pomieszczenia nie tylko pod względem kształtu, ale także kolorystyki. Drewno występuje w wielu kolorach i odcieniach, w zależności od gatunku drzewa, z którego pochodzi. Większość producentów schodów, takich jak renomowana firma Domański, stara się zaoferować klientom jak najszerszy wybór rodzajów drewna. Każdy, komu zależy na wysokiej jakości wykonaniu oraz jak najlepszym dopasowaniu schodów do wnętrza, powinien skorzystać z usług producenta. To gwarancja wykonania odpowiedniego, indywidualnego projektu, bezpiecznego transportu, a także profesjonalnego montażu, dzięki czemu konstrukcja będzie służyć przez wiele lat. Jeśli interesują Państwa wysokiej jakości schody drewniane Zakopane znajduje się na terenie działalności firmy Domański, która z chęcią podejmie się każdego zlecenia.