$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Zgierz

Projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach na piękne schody, towarzyszące im zdobione balustrady oraz oświetlenie – warto to wykorzystać i pozwolić im dać upust fantazji, gdy planuje się wykończenie własnego holu ze schodami. Ten z pozoru czysto użytkowy element domu może stać się jego chlubą!

Schody drewniane Zgierz – ponadczasowy wybór

Drewno łączy w sobie ponadczasową estetykę, naturalność i elegancję. Przez to bardzo chętnie widzimy je oczyma wyobraźni w swoim nowo zaprojektowanym i urządzanym właśnie wnętrzu. Nie traktujmy klatki schodowej swojego wymarzonego lokum po macoszemu – nadajmy jej kształt i odpowiedni wygląd, aby była ozdobą, a nie nieznaczącym dodatkiem.

Czy można fajnie zaaranżować klatkę schodową?

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 71Wybór schodów z drewna to bardzo dobra decyzja – ich niezawodne piękno sprawdzi się niemal w każdej aranżacji. Ale warto pomyśleć o tym, aby ze swojego holu stworzyć naprawdę przytulną, zapraszającą do wypoczynku przestrzeń, angażując w to właśnie projektanta swoich drewnianych schodów. Wybierając te w wersji półkowej, czyli bez wsparcia na żelbetowej konstrukcji, zapewnia się wnętrzu lekkość i finezyjny wystrój. Pod takimi schodami z powodzeniem można umieścić zestaw wypoczynkowy – na przykład sofę lub fotel, przez co świetnie sprawdzają się one również w salonie czy aneksie jadalnym. Ciekawym, często stosowanym w niewielkich domach rozwiązaniem, są schody zaprojektowane z szufladami w stopniach, lub jako regały na książki czy bibeloty.

Jak można dodać wdzięku swojemu holowi dzięki schodom?

Holowi dużo uroku dodają właśnie schody – kręcone, zamontowane tak, aby wydawały się wisieć w powietrzu, kręcone, czy z finezyjnymi szklanymi balustradami. Bardzo często w nowoczesnych wnętrzach wykorzystuje się właśnie przezroczyste balustrady ze szkła, które świetnie kontrastują z ciepłym kolorem drewna i dodają lekkości, a zarazem minimalistycznej surowości całej konstrukcji. Warto również nie zapominać o samych schodach – lite drewno to piękno samo w sobie, dlatego można się o nie pokusić, wybierając jedynie odcień drewna najbardziej pasujący do aranżacji klatki schodowej. Poprzez ciekawy, lekko kontrastujący ze ścianami i podłogami kolor schodów można uzyskać piorunujący efekt – klatka schodowa będzie się wydawała miejscem wyjątkowo pięknym, a dzięki zastosowaniu litego drewna, również solidnym i długowiecznym oraz łatwym w utrzymaniu przy odpowiedniej pielęgnacji powierzchni drewnianych.