$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Jelenia Góra

Szeroka oferta materiałów, z których wykonywane są obecnie schody, sprawia, że stanowią one już nie tylko łącznik między parterem a piętrem, ale ważny element wyposażenia wnętrza. Dlatego też decyzja o wyborze rodzaju i wyglądu schodów powinna być starannie przemyślana. Jaką wersję wybrać? W poniższym wpisie skupiamy się na porównaniu schodów drewnianych oraz metalowych.

Schody metalowe do nowoczesnych wnętrz

Schody wykonane ze stali cechują się dużą wytrzymałością oraz funkcjonalnością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też rdzę i wilgoć. Oprócz tego bardzo łatwo utrzymać je w czystości, a także nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepiej wyglądają we wnętrzach utrzymanych w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Można je z powodzeniem łączyć z innymi elementami, np. szkłem czy drewnem.

Drewniane schody Jelenia Góra

Schody wykonane w całości z drewna mogą się poszczycić wyjątkowo eleganckim wyglądem. Znakomicie wkomponują się we wnętrza utrzymane w dowolnej stylistyce – nie tylko klasycznej czy rustykalnej, ale również minimalistycznej, nowoczesnej lub skandynawskiej. Z tego względu mogą być montowane w każdym obiekcie, bez obaw, że nie wpiszą się aranżacyjnie w wystrój. Nadają one ciepłego, przytulnego klimatu w dowolnych wnętrzach, a odpowiednio zaimpregnowane i regularnie pielęgnowane zachowują swą funkcjonalność, ale też piękny wygląd nawet przez kilkadziesiąt lat.nowoczesne schody drewniane od firmy domański

Omawiany rodzaj schodów może być wykonany z wielu gatunków drzew, różniących się między sobą stopniem twardości oraz kolorystyką. To pozwala na możliwość zamówienia schodów o niemal dowolnej barwie, począwszy od jasnych, niemal białych odcieni sosny, aż po bardzo ciemne odcienie drzew egzotycznych. Tak duża różnorodność nie jest możliwa w przypadku modeli metalowych.

Decyzja dotycząca wyboru konkretnego rodzaju schodów zależy od ich przyszłego właściciela. Jest to zazwyczaj wybór na całe życie, dlatego warto się nad nim dobrze zastanowić. Najlepiej nie tylko porównać zalety obu typów, ale także obejrzeć gotowe wizualizacje czy realizacje. Jeśli chodzi o drewniane schody Jelenia Góra i okolice to obszar, na terenie którego działa firma Domański. Przedsiębiorstwo od lat z sukcesem zajmuje się wykonywaniem wspomnianych elementów, dzięki czemu może zagwarantować pełen profesjonalizm usług.

Ile kosztują schody z drewna – bezpłatna wycena Jelenia Góra

Jelenia Góra jest jedną z wielu miejscowości, w których skorzystać warto z kompleksowej oferty firmy Domański. Na koszt ma wpływ wiele czynników takich jak materiały, skala projektu, montaż czy dodatkowe zdobienia. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnego i niezobowiązującego kosztorysu inwestycji zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowe. Istnieje także możliwość umówienia konsultacji z doświadczonym architektem, co pozwala na stworzenie komputerowej wizualizacji projektu zgodnej z indywidualnymi potrzebami klienta. Producent schodów Domański to profesjonalna firma świadcząca usługi związane z produkcją, montażem oraz projektowaniem, co potwierdzić mogą wysokiej jakości zdjęcia naszych realizacji, które znaleźć można w osobnej zakładce.

Schody drewniane – czym cechują się poszczególne rodzaje drewna?

Schody z drewna są niezwykle popularnym elementem aranżacji wnętrz, który dzięki dobraniu odpowiednich materiałów doskonale wpasowuje się w projekt domu, biura czy lokalu. Najpopularniejszymi rodzajami drewna, które wykorzystywane jest do produkcji schodów, są dąb, jesion oraz buk. Wszystkie trzy gatunki występują w Polsce oraz charakteryzują się wilgotnością nieprzekraczającą 8%, co zapewnia odpowiednia trwałość, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dąb ze względu na piękne naturalne słoje jest doskonałym rozwiązaniem cenowym dla osób, którym zależy na unikatowym wyglądzie schodów. Jesion z kolei charakteryzuje się większą elastycznością oraz znacznie szerszą paletą odcieni i barw, co ułatwia dopasowanie do istniejącej już aranżacji.

Schody drewniane nie powinny być wykonywane z drewna wiśniowego, sosnowego, świerkowego, brzozowego i klonowego. Wszystkie te gatunki są niezwykle podatne na uszkodzenia mechaniczne, zaś wysoka wilgotność materiału znacznie skraca jego trwałość. Schody drewniane tego rodzaju wymagać będą regularnej i czasochłonnej konserwacji, która nie jest w stanie przedłużyć ich żywotności. Alternatywą do litego drewna mogą być deski klejone warstwowo, dzięki czemu konstrukcja nabiera odpowiedniej dla schodów trwałości.

Egzotyczne schody drewniane – jakie gatunki drewna są wybierane najczęściej?

Do produkcji schodów z drewna wykorzystać można również egzotyczne gatunki drzew, co oczywiście wiążę się ze znacznie wyższą ceną materiałów bazowych. Jednymi z najczęściej stosowanych egzotycznych materiałów są mahoń, heban, jatobe i wenge. Wybierane są one zazwyczaj ze względu na unikalne usłojenie, co świetnie pasuje do nowoczesnych i awangardowych projektów domów. Niezależnie od wybranego finalnie rodzaju drewna nie można zapominać oczywiście o odpowiedniej pielęgnacji oraz dobraniu odpowiedniego lakieru.


Polecamy także:

schody jesionowe cenaschody gotowe do samodzielnego montażuschody kręcone na zamówienie